Správy Technológie

Obce a mestá sa môžu uchádzať o bezplatné wifi: Z 10 miliónov je k dispozícii ešte polovica

Z desiatich miliónov eur, ktoré mal k dispozícii Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu (ÚPVII) na budovanie bezplatných WiFi zón pre mestá a obce, je k dispozícii ešte viac ako polovica prostriedkov.

Ilustračný obrázok k článku Obce a mestá sa môžu uchádzať o bezplatné wifi: Z 10 miliónov je k dispozícii ešte polovica
Zdroj: pixabay.com

V štyroch hodnotiacich kolách zareagovalo na výzvu 348 obcí, ktoré predložili žiadosti v hodnote 4,4 milióna eur, informoval v piatok ÚPVII.

„Zmluvy už ÚPVII podpísal so 188 žiadateľmi v celkovom objeme 2,5 milióna eur,“ spresnil úrad. Posledné, štvrté kolo, je pre záujemcov otvorené do 13. augusta. Mestá a obce majú k dispozícii príspevok maximálne 15 000 eur na jeden projekt. Podľa pravidiel financovania európskych štrukturálnych a investičných fondov sa musia žiadatelia podieľať na spolufinancovaní projektu vlastnými zdrojmi vo výške päť percent z celkových oprávnených výdavkov a vyčleniť dostatočné finančné prostriedky vo svojich rozpočtoch na prevádzku WiFi zón.

„Našim hlavným cieľom je, aby malo na Slovensku čo možno najviac ľudí prístup k bezplatnému a rýchlemu internetu. Výzvou WiFi pre Teba im s tým pomôžeme. Vďaka našej dotácii si môžu mestá a obce zriadiť bezplatné WiFi zóny na ľubovoľných verejných priestranstvách podľa ich vlastného výberu, ako sú napríklad námestia, úrady, parky či knižnice,“ pripomenul vicepremiér Richard Raši (Smer-SD).

Viac technologických noviniek čítajte na www.fony.sk

Žiadosti je treba podávať v elektronickej forme cez systém ITMS. Keď sa žiadateľ prihlási cez svoje identifikačné údaje, veľké množstvo údajov systém sám automaticky vyplní. Pre žiadateľov ÚPVII pripravil tiež vyplnený vzor žiadosti, ako aj súťažné podklady pre verejné obstarávanie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie