Zo Slovenska

Obce zasiahla VEĽKÁ voda: V jednej nevedeli, kde je cesta a kde jarok, FOTO

Pre silné búrky a prívalové dažde zo soboty (5. 8.) večera a noci vyhlásili tretí povodňový stupeň viaceré obce v okrese Rožňava. Po zlepšení situácie ich v nedeľu menili na druhý povodňový stupeň.

Ilustračný obrázok k článku Obce zasiahla VEĽKÁ voda: V jednej nevedeli, kde je cesta a kde jarok, FOTO
9
Galéria

Medzi postihnuté obce patrila Kunova Teplica, kde voda zaliala cesty, záhrady, pivnice a domy.

„Zalialo to celú obec, čo máme jarky, všetko sa vylialo, nebolo vidieť, kde je cesta, kde jarok,“ opísala pre TASR starostka obce Kunova Teplica Eva Gyenesová.

Následkom prívalových dažďov sa podľa nej vybrežila rieka Štítnik, ako aj potok v strede obce. Tretí stupeň vyhlásili o 23.00 h, na druhý ho zmenili v nedeľu o 5.00 h. Dobrovoľní hasiči počas dňa následne odčerpávali vodu z pivníc a domov.

Povodňové stupne vyhlásili aj v obciach Štítnik, Vyšná Slaná, Ochtiná, Plešivec, Bretka, Roštár, Silická Jablonica či Hrušov.

Voda stekala aj z lesa

V obci Roštár vyhlásili tretí povodňový stupeň v sobotu o 20.00 h, trval do polnoci.

„Potok sa vylial do časti, kde majú ľudia záhrady. Domy u nás nezaplavilo, v niektorých mali vodu v pivniciach, čerpadlom sa to odčerpalo,“ povedal starosta obce Andrej Lalik. Z lesa tiež podľa neho stekala voda do obce a nánosy zaniesli kanalizáciu, v priebehu nedele ju vyčistili.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Záplava v obci Kunova Teplica
9
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM