Obliekol si ich bundu a takmer ich ZNIČIL: Talianska značka sa dištancuje od Putina
Keď sa šéf Kremľa objavil v bunde od Loro Piana, módna značka začala čeliť obrovskému tlaku verejnosti. Firma zdôrazňuje, že Putina neoblieka ani nepodporuje.
Talianska módna značka Loro Piana sa stala mimoriadne skloňovanou po tom, čo sa Vladimir Putin objavil v bunde z jej dielne. Šlo však o neželanú reklamu a odevný podnik zdôrazňuje, že s ruským prezidentom nechce mať nič spoločné.
Zlá reklama
Ľudia odsudzujúci ruskú agresiu na Ukrajine začali vnímať taliansky podnik negatívne. Firma bola pod veľkým tlakom verejnosti, niektorí dokonca vyzývali na jej bojkot. V najnovšej reakcii spoločnosť uviedla, že sa od Vladimira Putina a jeho politiky úplne dištancuje. Informoval o tom portál Italianinsider.
„LVMH, skupina, do ktorej Loro Piana patrí, sa okamžite dištancovala. Je jasné, na ktorej strane sme sa rozhodli stáť,“ povedal pre portál šéf rodinnej firmy Pier Luigi Loro Piana.
A nezostalo len pri slovách. Značka pripomína, že poskytuje prikrývky a vlnené výrobky pre Ukrajincov utekajúcich pred vojnou. Spoločnosť tiež už prerušila dodávky do Ruska a zatvorila tam svoje predajne na dobu neurčitú.
Luxusný kúsok
Bunda od Loro Piana vyvolala rozruch, keď sa v nej ešte 18. marca Vladimir Putin ukázal na masovom koncerte na podporu invázie na Ukrajine. Pred dav predstúpil v dlhšej vatovanej bunde tmavomodrej farby a sociálne siete rýchlo zareagovali.
Ľudia upozorňovali na to, že ide o módny kúsok značky Loro Piana v hodnote takmer 1,5 milióna ruských rubľov, čo je v prepočte viac než 12-tisíc eur. Platy bežných Rusov pritom od začiatku vojny strmhlav klesajú. Podľa odhadov niektorých zahraničných médií má bunda hodnotu 25-násobku priemerného mesačného platu v krajine.
Podľa portálu Paylab napríklad priemerný plat ruského výrobného operátora predstavoval ešte 20. februára tohto roka 367 eur v hrubom. Po vojne sa jeho hodnota prepadla takmer o 100 eur. Platy ruských operátorov výroby sú tak asi štyrikrát nižšie, ako je priemerný plat týchto zamestnancov na Slovensku.
Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.