Barbara Dallosová Správy Zo Slovenska

Obľúbené ZNAČKY Slovákov: Vedie Martinus, do rebríčka sa dostal aj kontroverzný Dráčik

Na svete je rebríček zákaznícky najobľúbenejších značiek na Slovensku. Prvá desiatka priniesla aj prekvapenia.

Ilustračný obrázok k článku Obľúbené ZNAČKY Slovákov: Vedie Martinus, do rebríčka sa dostal aj kontroverzný Dráčik
2
Galéria

KPMG je organizácia nezávislých členských spoločností poskytujúcich služby v oblasti auditu, daní a poradenstva. Pôsobí v desiatkach krajín vrátane Slovenska. KPMG každoročne zostavuje rebríček zákaznícky najobľúbenejšíc značiek v krajine. Na svojom webe teraz zverejnila víťazov za rok 2022.

Opäť vedie Martinus

Víťazom prieskumu sa už piaty raz stala sieť kníhkupectiev Martinus. Druhú priečku obsadila sieť lekární Dr.Max a na treťom mieste je známa dorgéria dm drogerie markt. Po dvoch rokoch sa do prieskumu vrátil sektor Cestovanie, z ktorého je aj tohtoročný nováčik roka, portál Booking.com. Skokanom roka sa stala Tatra banka, ktorá si polepšila o 51 miest.

Celý rebríček najobľúbenejších značiek nájdete v priloženej galérii.

„Podľa našich zistení lepšia zákaznícka skúsenosť je spojená s preukázateľne vyššou finančnou výkonnosťou a tak aj hodnotu firiem. Kým top 10 firmám v hodnotení zákazníckej skúsenosti stúpli tržby v priemere o 8%, najslabšej desiatke klesli o 1%,“ ozrejmuje KPMG.

Kontroverzný Dráčik

Zaujímavosťou je, že do prvej desiatky sa dostalo aj kontroverzné hračkárstvo Dráčik. Vybojovalo si ôsme miesto.

Práve táto značka vyvolávala v uplynulých mesiacoch nemalý rozruch. Na jej webových stránkach sa pravidelne ocitali zvláštne bannery, ktoré spochybňovali očkovanie proti COVID-19, komentovali politické dianie, vojnu na Ukrajine alebo šírili konšpirácie o LGBTI komunite.

Prieskumu sa zúčastnilo viac ako 2 500 zákazníckych respondentov, ktorí poskytli viac ako 26 000 odpovedí. Do prieskumu bolo zaradených 134 značiek pôsobiacich na slovenskom trhu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a na Facebooku.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM