Webnoviny - Svet

Obľúbený Dobrý trh opäť ožije v centre Bratislavy

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – V sobotu bude opäť v Bratislave Dobrý trh. Konať sa bude na Panenskej od 10:00 do 16:00.

Aj tentokrát bude môcť verejnosť okúsiť širokú ponuku cudzokrajných jedál, vybrať si zo zaujímavých dizajnérskych výrobkov, kníh, starožitností, bicyklov, bioproduktov či jazykových kurzov.

Program obohatí aj bábkové divadlo, československé šlágre alebo kurzy tanga. Svoje brány otvorí aj Veľký evanjelický kostol na Panenskej, v ktorom zahrá medzinárodne uznávaný organista Ján Vladimír Michalko.

Ako informoval hovorca Starého Mesta Tomáš Halán, novinkou na Dobrom trhu bude hudobná burza na nádvorí Základnej umeleckej školy Miloša Ruppeldta. Tam si návštevníci budú môcť kúpiť, predať alebo vymeniť všetko, čo súvisí s hudbou – od nôt, platní, CD a kníh cez hudobné nástroje až po plagáty.

Obrazom: Dobrý trh na Panenskej ulici

Burzu spestria koncerty žiakov a pedagógov školy. Medzi novinky na Dobrom trhu patrí aj čerstvo otvorená galéria šperku Eggplant na Panenskej, ktorá uvádza výstavu Karola Weisslechnera. Priamo na trhu bude úradovať starostka Starého Mesta Táňa Rosová, ktorá si tam otvorí kanceláriu a bude odpovedať na otázky občanov.

Súčasťou Dobrého trhu je aj program pre deti. Odštartuje ho bubnovačka v záhrade evanjelického kostola, deti uvidia bábkové divadlo JaJa a tešiť sa môžu aj na čítanie pána Mrkvičku v Next Apache. Dobrý trh na Panenskej organizuje občianske združenie Punkt v spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto.

Obrazom: Dobrý trh v Bratislave bol plný smiechu a vône

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM