TOS Cestovanie

Obľúbený európsky ostrov ponúka ubytovanie ZADARMO! Je len jedna podmienka

Známy dovolenkový ostrov, ktorý milujú aj Slováci, ponúka ubytovanie zdarma vo svojich menej známych zákutiach. Musíte spĺňať túto jednu podmienku.

Ilustračný obrázok k článku Obľúbený európsky ostrov ponúka ubytovanie ZADARMO! Je len jedna podmienka
Zdroj: Unsplash.com

Taliansky ostrov, známy svojimi impozantnými útesmi a plážami, má aj menej známe, no rovnako fascinujúce zákutia. A práve na tieto nedotknuté oblasti teraz láka komunita tamojších turistov a bývalých baníkov.

Vďaka projektu, resp. iniciatíve, ktorú tam spustili, sa môžete ubytovať zadarmo. Upozornil na to server BBC s tým, že ide konkrétne o bezplatné ubytovanie pozdĺž 500 kilometrov dlhej banskej cesty Santa Barbara.

Ponuka len pre mladých

Cieľom je prilákať na málo navštevované juhozápadné pobrežie Sardínie tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo­. Návštevníkov čakajú duny, lesy, skalnaté útesy či 150 opustených baní. Je to zároveň príležitosť ponoriť sa do miestnej kultúry a ochutnať sardínsku kuchyňu.

Iniciatíva „Leg's Go In Cammino“ ponúka až tri noci ubytovania zadarmo pre mladých cestovateľov, ktorí nemajú viac ako 35 rokov.

Ani niektorí Sardínčania to tam nepoznajú

V rámci tejto ponuky môžete získať poukážky na použitie v miestnych hostincoch, kempingoch či penziónoch. Po využití bezplatných pobytov sa dá nájsť ubytovanie v cene 20 eur za noc v malých rodinných hostincoch.

"Chceli by sme znížiť priemerný vek našich hostí. Je pre nás tiež veľmi dôležité oboznámiť ľudí s históriou tejto lokality. Chceme, aby sa ľudia dozvedeli o komunite, o mieste, o ktorom ani niektorí Sardínčania nevedia,“ vysvetlila Margherita Concu, turistka a tajomníčka združenia, ktoré stojí za touto iniciatívou.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM