Webnoviny - Svet

Obrazom: Krásy divočiny v košickej zoo

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 7. apríla (WEBNOVINY) – Košická Zoologická záhrada (ZOO) v Kavečanoch je otvorená aj počas veľkonočných sviatkov.

Ako informovala Eva Malešová z košickej ZOO, zoologická záhrada je od 1. apríla otvorená až do 19:00.

„Väčšina chovných zariadení už ožila zvieratkami, ktoré boli počas zimných mesiacov v chovateľskom zázemí. V tomto období je však vzácnejších deväť mláďat, ktoré potešili chovateľov od začiatku roka,“ uviedla Malešová.

„Prvý raz sa návštevníkom predstaví aj nový obyvateľ ZOO, a to samica kondora veľkého. Bude obývať najväčšiu voliéru na Slovensku, ktorá sa nachádza v areáli asi sto metrov za vstupom. Kondor veľký k nám pricestoval z poľského Krakova. Ako je známe, tento dravec má najväčšie rozpätie krídel, ktoré môže dosahovať až 320 cm. Samec sa od samice líši nápadným kožovitým výrastkom, ktorý má na korení zobáka a na čele. Návštevníkom odporúčame, aby si v exotáriu všimli listárku červenookú – žabku, ktorá sa v Košiciach objaví tiež prvý raz. Spoznáte ju podľa nápadných vypuklých červených očí so zvislou čiernou zreničkou,“ informovala Malešová.

Aj keď väčšina mláďat sa od matky príliš nevzďaľuje, návštevníci ich môžu obdivovať a sledovať hierarchiu v rodinách makaka dlhochvostého, ovce kamerunskej, ťavy dvojhrbej, či uhorského dobytka. „Antilopy zastúpené v piatich druhoch už tiež opúšťajú maštaľ, a tak je veľmi pravdepodobné, že dve vzorné matky – antilopa lečve a vodárka jeleňovitá ukážu svoje ratolesti,“ dodala Malešová

Obrazom: Krása divočiny v košickej zoo

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM