Webnoviny - Svet

Obrazom: Na Sliači sa začali Medzinárodné letecké dni

WEBNOVINY.SK

SLIAČ 31. augusta (WEBNOVINY) – Na letisku Sliač sa v sobotu začali Medzinárodné letecké dní SIAF 2012, ktoré potrvajú do nedele.

Počas leteckých dní sa predstaví zhruba 400 účinkujúcich s 95 lietadlami a vrtuľníkmi zo 14 štátov.

V piatok sa na Sliači predstavili piloti, ktorí si skúšali nacvičené choreografie. Nebo tak patrilo napríklad najnovšiemu modelu ruskej stíhačky MiG-29M2, ruskému vrtuľníku Mi-24 aj stíhačku F/A-18 Hornet.

Medzi najväčšie lákadlá patrí americký bombardér B-52, akrobatická skupina Frecce Tricolori zTalianska či vzdušný súboj – takzvaný dogfight – dvoch MiG-29 slovenských vzdušných síl.

Už v stredu pristál na Sliači americký bombardér B-52 a okamžite vzbudil veľkú pozornosť.

Obrazom: Medzinárodné letecké dni na Sliači

V sedemhodinovom programe (od 10:00 do 17:00), ktorý bude po oba dni viac-menej totožný, návštevníkov čakajú statické aj dynamické ukážky najmä vojenského letectva, leteckej akrobacie, ale aj policajného zboru či hasičov a rôzne ďalšie atrakcie. Hlavným programovým partnerom SIAF 2012 je rovnako ako vlani Ministerstvo obrany SR.

Obrazom: Prípravy na Sliači vrcholia

Kým vlani na SIAF do Sliača zavítalo zhruba 65-tisíc divákov, čo bolo o vyše polovicu viac než organizátori očakávali, tento rok sa organizátori pripravujú na zhruba 100-tisíc návštevníkov – 50-tisíc v sobotu aj v nedeľu.

Obrazom: Bombardér B-52 priletel na Sliač

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM