Prokop Slováček Svet

OBRAZOM: Nemecko bičujú búrky, Paríž je zatopená. Slovensku nič podobné nehrozí

Búrky v posledných dňoch trápia celú Európu. Parížanom zatopilo centrum mesta, v Nemecku podvečer udreli silné búrky.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Nemecko bičujú búrky, Paríž je zatopená. Slovensku nič podobné nehrozí
Zdroj: TASR

Až o 4,3 metra stúpla hladina Seiny v Paríži. Radnica uzavrela cesty po nábreží v juhozápadnej časti mesta v blízkosti Eiffelovej veže. Problémy sú naďalej aj v cestnej a železničnej doprave, obmedzená je i prímestská doprava.

Podobne sú na tom aj viaceré iné regióny v strednej a východnej časti Francúzska.

Silné dažde so záplavami zasiahli aj juh Nemecka v okolí Mníchova. Medzi najpostihnutejšie obce patrí Triftern, ktorý je takmer celý pod vodou. Pozrite si video.

Voda uväznila deti

Približne 350 detí v obci Simbach na území spolkovej krajiny Bavorsko prenocuje v škole, kde uviazli v dôsledku rozvodnenia miestnych tokov po prudkých lejakoch. Ďalších 250 školákov uväznila povodeň v bavorskej obci Triftern.

Povodne z viacerých oblastí na juhu Nemecka hlásia po tom, ako tieto časti krajiny v priebehu posledného týždňa zasiahla vlna prudkých búrok. Tlaková níž Elvira už po sebe zanechala štyroch mŕtvych v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko, zatiaľ čo z Bavorska hlásia veľké materiálne škody, vyčíslené predbežne na vyše desať miliónov eur.

V obci Pfarrkirchen zaznamenali v priebehu šiestich hodín dažďové zrážky v objeme 32 litrov na štvorcový meter. Úrady v okrese Rottal-Inn vyhlásili pre povodne v niektorých obciach stav núdze.

Podľa slovenských meteorológov na našom území v najbližších hodinách nič podobné nehrozí. Na stredu bola do 20-hodiny vydaná výstraha pred silnými búrkami, ale už od štvrtka by sa u nás malo počasie ustáliť.

PREČÍTAJTE SI AJ: SVET O SLOVENSKU: Peter Šťastný útočí – slovenský hokej vraj vedú dôstojníci KGB!

Video dazd nemecko
1
Galéria
Europa dazd
15
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM