Webnoviny - Svet

Obrazom: Slovákov opäť spojil hokej, žila ním celá krajina

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 19. mája (WEBNOVINY) – Košický amfiteáter zažil neuveriteľne strhujúcu atmosféru, ktorú vytvorilo vyše sedemtisíc návštevníkov spoločne pozerajúcich zápas našich hokejistov s Čechmi, nad ktorými sa nám podarilo vyhrať.

Nechýbali vlajky, transparenty, hokejové dresy, klobúky, trúbky, rapkáče, sem-tam sa ozvala aj vuvuzela. Už po prvom góle našich bola fantastická atmosféra a výbuchy nadšenia. Nálada trošku poklesla, keď Česi vyrovnali. Našich hokejistov odmenili Košičania standing ovation a volaním Slovenskóóó, Slovenskóóó…

„Je tu super atmosféra. Také emócie človek doma pri televízore nezažije,“ hodnotil jeden z divákov. Ďalšia diváčka prezradila, že patrí k veľkým fanúšikom hokeja. „Som rada, že to mestská časť dokázala hoci na poslednú chvíľu zariadiť. Určite by som prišla, aj keby to stálo viac ako euro na dva dni,“ povedala. „Naši hrali fantasticky. Taký dobrý hokej sme už dávno nevideli. Určite prídeme aj zajtra,“ prezradil manželský pár.

Obrazom: Neuveriteľná atmosféra na košickom amfiteátri

V nedeľu amfiteáter zaplnia opäť priaznivci hokeja. Očakáva sa, že zápas našich s Rusmi o zlato si príde pozrieť ešte viac ľudí. Možno padne aj rekord v návštevnosti z minuloročných MS, ktorý je dvanásťtisíc divákov.

Návštevníci si mohli aj občerstviť, nechýbal ani stánok s hokejovými suvenírmi, vlajkami. Starostovi mestskej časti Košice – Severe Mariánovi Gajovi sa podarilo zabezpečiť veľkoplošnú LED obrazovku na poslednú chvíľu. Okrem poriadkovej služby zabezpečili aj zdravotnícku hliadku. O reguláciu dopravy v okolí amfiteátra sa postarala polícia.

Bratislavou sa nieslo Slovneskóóóóó

Námestie pri bratislavskom obchodnom centre Eurovea sa zaplnilo tisíckami hokejových fanúšikov.

Na veľkoplošnej obrazovke sa premietal priamy prenos semifinálového zápasu medzi Slovenskou a Českou republikou.

Najmä mladí ľudia prišli podporiť slovenský tím. Vysokoškolský študent Andrej vôbec nepochyboval o tom, že by slovenské mužstvo nezvíťazilo.

„Verím, že aj tunajšia úžasná atmosféra pomôže našim chlapcom, aby vo Fínsku vyhrali,“ povedal. Na námestí pri Eurovei vládla eufória, znela slovenská štátna aj hokejová hymna. Fanúšikovia skandovali „Slovensko, Slovensko!“

Po prvej víťaznej tretine pre slovenský tím sa dvadsaťtriročná Barbora priznala, že pri tohtoročnom šampionáte si znova zamilovala slovenský tím: „Opäť milujeme našich hokejistov,“ uviedla. Fanúšikovia si počas prestávok medzi tretinami zápasu nacvičovali víťazné pokriky, organizátori pre nich pripravili program s komentovaním. Hokejistov povzbudzovali aj hlasným bubnovaním a trúbením.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM