Správy Regióny Zo Slovenska

OBRAZOM: Športpark JAMA "kvitne" do krásy. Otvoria ho v septembri

Bratislavčania a návštevníci mesta sa už o pár týždňov budú môcť prejsť po úplne novom parku s jazierkami či mólom.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Športpark JAMA "kvitne" do krásy. Otvoria ho v septembri
11
Galéria
Zdroj: Bratislava - Nové Mesto

Na mieste bývalého cykloštadióna medzi Národným tenisovým centrom, zimným štadiónom a kúpaliskom v lokalite Tehelné pole sa pomaly dokončuje unikátny voľnočasový priestor. Naposledy sme sa na stavenisku boli pozrieť v máji. Odvtedy sa práce pohli dopredu a zmena je badateľná na prvý pohľad.

Dokončovacie práce

S budovaním parku sa začalo začiatkom marca a aktuálne na ňom prebiehajú posledné úpravy. „Momentálne sa finalizuje servisný objekt parku, dokončujú sa sadové úpravy a pripravujú sa podklady pre kolaudáciu,“ pre Bratislava24.sk povedal hovorca bratislavského Nového Mesta Marek Tettinger.

Po dokončení sa môžu Bratislavčania tešiť na jedinečný verejný priestor, ktorý bude spojením športu, rekreácie, voľnočasových aktivít a zelene. Park bude rozdelený do dvoch zón. Hornú „aktívnu“ zónu budú charakterizovať vyhliadkové móla, športové plochy ako multifunkčné ihrisko, tenisové kurty, fitness stroje, parkúrové zostavy, pingpongové stoly a mestská zeleň. V dolnej „relaxačnej“ zóne bude jazierko, zeleň, prírodný amfiteáter a priestory na oddych.

Športpark JAMA bude najväčším verejným priestorom, aký za posledné roky v Bratislave vznikol. Ešte niekoľko dní však musíme vydržať. „Park bude pre verejnosť otvorený v priebehu septembra,“ prezradil Marek Tettinger.

Športpark JAMA (júl, 2017)
11
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM