Aktualizované Filip Chudý Krimi

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Vyvrátená zastávka zabila dievčatko († 4), braček je v kritickom stave, VIDEO

Počas zlého počasie prišlo k vyvráteniu autobusovej zastávky, tá zasiahla maloleté osoby. Prinášame viac.

Zdroj: Dnes24.sk

V stredu 5. februára v dopoludňajších hodinách prišlo v meste Myjava na Staromyjavskej ulici k tragédii. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na svojej facebookovej stránke.

Ako informuje Čas.sk, zastávka sa zrútila, keď okolo nej prechádzala rodina, staršie 4-ročné dievčatko zomrelo a jej mladší 2-ročný braček bojuje v nemocnici o život.

„Počas zlých poveternostných podmienok prišlo k vyvráteniu autobusovej zastávky, následkom čoho boli zranené dve maloleté osoby, pričom jedna po prevoze na lekárske ošetrenie zraneniam podľahla a druhá maloletá osoba sa nachádza v kritickom stave,“ uviedla polícia.

K príčinám a spôsobu odpútania autobusovej zastávky sa sa podľa policajtov vyjadrí znalec príslušného odvetvia. „Na mieste prebiehajú procesné úkony,“ doplnili.

„Pravdepodobne pod vplyvom poveternostných podmienok a silného vetra došlo k prevráteniu autobusovej zastávky práve v momente, keď sa tam nachádzala päťčlenná rodina. Dvaja dospelí a najstaršie dieťa sú v poriadku. Žiaľ, pre dve deti sa udalosť neskončila dobre,“ uviedol riaditeľ Nemocnice s poliklinikou Myjava Henrich Gašparík.

Štvorročné dieťa podľa jeho slov neprežilo, dvojročné letecky previezli do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave s vážnymi poraneniami hlavy.

„Celá vec je v šetrení polície a samospráva okamžite prijala opatrenia na kontrolu všetkých ostatných prístreškov, zariadení a stromov, ktoré by mohol silný vietor poškodiť,“ uviedlo mesto Myjava na svojej oficiálnej stránke.

Prinášame aj zábery z miesta tragédie.

FOTO z miesta tragédie: Na zastávke v Myjave vyhasol detský život
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie