Webnoviny - Svet

Obvinení z vraždy Jozefa Mišenku sú vo väzbe

WEBNOVINY.SK

Zničené auto Jozefa Mišenku po jeho poprave. Zdroj: mafian.sk BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) – Sudca pre prípravné konanie na dnešnom neverejnom zasadaní v plnom rozsahu vyhovel návrhu prokurátora a vzal do väzby štyri osoby obvinené z úkladnej vraždy topoľčianskeho podnikateľa Jozefa Mišenku. „Dôvodom väzby je obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti,“ uviedla hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Katarína Kudjáková. Obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Mužov stíhajú ako organizovanú zločineckú skupinu za zločin úkladnej vraždy. Medzi štvoricou stíhaných je i údajný objednávateľ vraždy, 40-ročný podnikateľ z Topoľčian Milan P. Spolu s ním vzal sudca do väzby 29-ročného Petra D., 37-ročného Ivana S. a 29-ročného Róberta T., prezývaného Netvor. Piaty obvinený za vraždu Mišenku je už vo väzbe v inej veci. Podľa obhajcu Martina Katriaka obvinení tvrdia, že sú nevinní.

Polícia obvinených zadržala 8. októbra ráno. Mišenka bol zastrelený 20. júla v Topoľčanoch, páchatelia do jeho auta vystrelili zo samopalu tridsať výstrelov.

Vtedy 34-ročný podnikateľ zraneniam neskôr podľahol. Podľa policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka zadržané osoby vraždu pripravovali, zabezpečovali si na ňu vozidlo, zbraň a ďalšie prostriedky, ktoré pre zločin použili. Spišiak pred pár dňami ďalej uviedol, že policajti urobili počas akcie deväť domových prehliadok, pri ktorých zadržali samopaly, kukly a ďalšie veci, ktoré mohli byť použité pri páchaní trestnej činnosti.

Dodal, že policajti tiež zadržali ďalšie dve osoby, ktoré sú podozrivé z toho, že majú čosi s vraždou spoločné. Policajný prezident uviedol, že zadržaní a obvinení boli členmi organizovaných zločineckých skupín z okresov Trnava, Dunajská Streda a Topoľčany a policajti ich vo svojich evidenciách viedli ako osoby pôsobiace v organizovanom zločine.

O život išlo Mišenkovi aj v auguste 2009, keď v podniku Euromont TO explodovala nálož. Výbuch neprežil len muž, ktorý ju doniesol, medzi zranenými však bola podnikateľova družka a jeho matka. Mišenka bol v tom čase vo vyšetrovacej väzbe. V roku 2008 ho uniesli falošní kukláči, ale rodina za neho zaplatila výkupné.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM