Webnoviny - Svet

Obvinený z vraždy Ožvolda zostáva vo väzbe

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITABRATISLAVA 3. júla (WEBNOVINY) – Peter S., ktorý je obvinený z vraždy právnika Romana Ožvolda, bude stíhaný vo väzbe. Rozhodol o tom dnes sudca Špecializovaného trestného súd v Pezinku. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Ako ďalej uviedla, dôvodom väzby je obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovanie v trestnej činnosti. Obvinený Peter S. podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

56-ročného Bratislavčana obvinil v piatok vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite z úkladnej vraždy a neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Obvinenému mužovi v prípade dokázania viny hrozí trest na 20 až 25 rokov. Podľa polície obvinený muž Ožvolda 22. júna v noci vylákal na stretnutie v Bratislave.

Osem rán „škorpiónom“

V jeho aute ho ôsmimi strelnými ranami do hrudníka rozstrieľal „škorpiónom“ a auto aj s telom previezol do Levického okresu. Telo vyložil medzi Jabloňovcami a obcou Baďan a auto zaparkoval vo Vrábľoch na sídlisku Lúky.

Policajti v nájdenom aute zaistili rôzne biologické, daktyloskopické, balistické a pachové stopy a zaslali ich na expertízne skúmanie. Keďže išlo o podozrenie, že ide o úkladnú vraždu, prípadom sa začal zaoberať Úrad boja proti organizovanej kriminalite. V pondelok 27. júna sa v katastri obce Jabloňovce našlo telo a keďže bolo v značnom štádiu rozkladu, totožnosť potvrdila až analýza DNA.

V stredu 29. júna v Bratislave zadržali policajti ÚBOK-u štyri osoby. Troch po vypočutí prepustili, 56-ročného Petra S. obvinili. V uplynulých dňoch policajti vykonali aj tri domové prehliadky, dve prehliadky iných priestorov a obhliadky motorových vozidiel, zamerané na zadržanie ďalších stôp a vražednej zbrane. Vo štvrtok večer potápači z poriečneho oddelenia v náročných podmienkach v rybníku v Levickom okrese našli pravdepodobne vražednú zbraň.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM