Webnoviny - Svet

Ocenili projekt, ktorý varuje deti pred nástrahami internetu

WEBNOVINY.SK

Edukačný projekt OVCE.sk upozorňuje na úskalia virtuálnej komunikácie prostredníctvom krátkych rozprávok.Foto: youtube.comBRA­TISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – Projekt OVCE.sk, ktorý sa zameriava na ochranu detí pred ohrozeniami internetu a jeho cieľom je šírenie poučných animovaných rozprávok a metodických materiálov do materských, základných škôl a školských zariadení, zvíťazil na Európskom filmovom festivale zameranom na oblasť prevencie kriminality v maďarskom Székesfehérvári. Spoločný projekt Ministerstva vnútra SR, Slovenského výboru pre UNICEF a eSlovenska v konkurencii projektov z celej Európy získal dve hlavné ceny – Cenu odbornej poroty a Cenu za najlepší film. Je to v poradí ôsme ocenenie od jeho vzniku v roku 2009.

„Ďakujem našim partnerom, najmä Ministerstvu vnútra SR a takmer stovke slovenských policajtov, ktorí sa podieľali na tvorbe projektu a jeho šírení po celom Slovensku. Produkovať kvalitný animovaný seriál je mimoriadne náročné a na jeho začiatku nám kolegovia z krajín EÚ hovorili, že to nezvládneme. Dnes nám fandí celá Európa a projekt preberajú ďalšie krajiny,“ povedal prezident eSlovensko Miroslav Drobný.

OVCE.sk – Bez kožušteka

Edukačný projekt OVCE.sk upozorňuje na úskalia virtuálnej komunikácie prostredníctvom krátkych rozprávok na rovnomennej internetovej adrese. Prvé štyri pilotné časti mali na Slovensku premiéru v októbri 2009, ďalších päť častí malo slovenskú premiéru vo februári tohto roka. Rozprávky sa venujú problémom ako diskriminácia a rasizmus na internete, zneužívanie fotografií a videí, zverejňovanie fotografií s odhalenými časťami tela, kybernetické prenasledovanie či anorexia ako výsledok receptov krásy na internete. Ďalších 12 častí sa pripravuje, informoval Drobný.

OVCE.sk – Netancuj s vlkom

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM