Webnoviny - Svet

Od decembra sa bude z Popradu lietať do Gdaňska i Varšavy

WEBNOVINY.SK

POPRAD 15. októbra (WEBNOVINY) – Letisko Poprad-Tatry, a.s. bude mať od 8. decembra pravidelné letecké spojenie s prímorským Gdaňskom a opäť aj s Varšavou.

Pravidelné linky dvakrát do týždňa bude prevádzkovať letecký prepravca Eurolot. V zime by mala byť pravidelná linka obsadená hlavne poľskými turistami, ktorí budú prichádzať vo Vysokých Tatier za lyžovačkou a na dovolenku. Poľská strana očakáva, že v lete budú linku využívať aj Slováci, ktorí budú cestovať k poľskému moru.

Podľa riaditeľky popradského letiska Ivany Herkeľovej linku medzi Popradom a Varšavou budú využívať aj Slováci na prestup do iných destinácií.

Predseda predstavenstva Eurolotu Mariusz Dabrowski sa neobáva vyťaženosti linky medzi Popradom a Gdaňskom. Približne tri mesiace spoločnosť prevádzkuje pravidelnú linku medzi Gdaňskom a Krakovom sedemkrát do týždňa a linka je na 91 % vyťažená. Generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Peter Belinský očakáva, že pravidelné letecké spojenie Popradu s Varšavou a Popradu s Gdaňskom prinesie ďalšie oživenie cestovného ruchu. To naštartovalo už v tomto roku, keď na Slovensko prišlo v prvom polroku o päť percent poľských turistov viac ako v rovnakom období minulého roku.

Oživenie cestovného ruchu si od nových liniek sľubuje aj minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ. Podľa ministra je dôležité, že po charterových letoch najmä v zimnej sezóne, linkách napojených na Kontinentálnu hokejovú ligu a doteraz jedinú pravidelnú linku do Popradu z Prahy, začnú od decembra lietať do Popradu ďalšie pravidelné linky. Tie môžu priniesť na Slovensko, najmä do regiónu Vysokých Tatier, ešte viac návštevníkov ako doteraz. Podľa Figeľa vzrástol celkový počet turistov na Slovensku v prvom polroku o 12 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku.

Pravidelné linky medzi Popradom a Gdaňskom a Popradom a Varšavou budú lietať vo štvrtok a v nedeľu. Ceny leteniek sa budú pohybovať okolo 50 až 60 eur za jednosmerný a 110 až 120 eur za spiatočný lístok. Na pravidelných linkách budú lietať turbovrtuľové lietadlá ATR 42 alebo ATR 72.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM