Webnoviny - Svet

Od piatka bude na cestách a cintorínoch viac policajtov

WEBNOVINY.SK

Odporúčame:

Železnice pridali na dušičky mimoriadne vlaky BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) – Polícia posilňuje dopravné a poriadkové hliadky na celom území Slovenska.

Policajnú akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, ako aj zvýšený dohľad nad verejným poriadkom v okolí cintorínov, na kritických úsekoch a miestach vyhlásil od dnešného dňa do stredy 2. novembra viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel.

Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

„Pozornosť budeme venovať najmä disciplíne a ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky, ako aj ich správaniu sa voči chodcom a cyklistom. U vodičov nebudeme tolerovať alkohol a rýchlu jazdu,“ upozornila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Dodržiavanie pravidiel

K bezpečnosti na cestách prispieva predovšetkým zodpovedné správanie sa účastníkov cestnej premávky, upozornila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Vodiči by si nemali v žiadnom prípade sadať za volant pod vplyvom alkoholu. Je veľmi dôležité, aby dodržiavali predpísanú rýchlosť, jazdu prispôsobili stavu a povahe vozovky ako aj poveternostným podmienkam. Často je rozhodujúce dodržať vzdialenosť medzi autami, aby bolo možné včas zareagovať a predísť kolíznym situáciám. Bezpečnostné pásy a detské autosedačky prispievajú k zníženiu rizika pri nehodách, treba byť zodpovední aj k najmenším pasažierom.

Cyklisti majú zo zákona povinnosť byť osvetlení a mať na sebe reflexné prvky, alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Reflexné prvky by nemali chýbať ani na oblečení chodcov. Posilnené hliadky na cintorínoch

Poriadkoví policajti budú dohliadať na verejný poriadok na cintorínoch a v ich okolí. Polícia odporúča, aby si ľudia nenechávali po opustení auta na sedadlách kabelky, tašky, mobily ani cenné predmety, rovnako nie je bezpečné odkladať si ich bez dozoru na hroby. Treba si overiť, či je auto riadne uzamknuté. Každé protiprávne konanie, hoci aj pokus, treba oznámiť polícii.

Polícia vyhlásila dopravno-bezpečnostné opatrenia už od začiatku tohto týždňa. Od pondelka je podľa Baloghovej na cestách maximálny počet policajných hliadok a policajnej techniky. Mimoriadne dopravno-bezpečnostné opatrenia sú zamerané nielen na nehodové úseky, ale aj úseky s vyšším rizikom nehôd spôsobené zhoršeným počasím.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM