Webnoviny - Svet

Oddnes začínajú na hraniciach s Rakúskom kontroly

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 4. júna (WEBNOVINY) – Ministerstvo zahraničných vecí SR upozorňuje slovenských občanov cestujúcich do Rakúska, že je oddnes do štvrtka na hraniciach s Rakúskom opätovne zavedená kontrola. Dôvodom dočasnej hraničnej kontroly v cestnej, lodnej a vzdušnej doprave na rakúskych hraniciach je Svetové ekonomické fórum (WEF), ktoré sa do stredy koná vo Viedni. Dočasné prehliadky zaviedli Rakúšania v zmysle Schengenského hraničného kódexu, rovnako platia na rakúsko-maďarských hraniciach.

WEF organizuje vo Viedni Regionálne fórum o Európe a strednej Ázii od 7 do 9. júna. Očakáva sa príchod mnohých najvyšších zástupcov hospodárstva a politiky, ako aj predstaviteľov občianskej spoločnosti, medzinárodných organizácií a zástupcov médií.

Cesta sa kontrolami predĺži

Ministerstvo zahraničia odporúča cestujúcim zo Slovenska do Rakúska pripraviť sa od 4. júna, 00:00, do 9. júna, 24:00, na zvýšené čakacie lehoty pri prechode hraníc. V uvedenom čase bude povolené prekračovať štátnu hranicu Rakúskej republiky iba na jej hraničných priechodoch. Hraničné kontroly zo strany rakúskych orgánov budú počas trvania opatrenia vykonávané iba podľa potreby, nie nepretržite.

Informoval Tlačový odbor MZV SR.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM