Webnoviny - Svet

Odhady hudobníkov na víťaza SuperStar sú rôzne

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) – Známe osobnosti českej hudby majú rozdielne tipy na víťaza súťaže Česko Slovenská SuperStar, ktorej finále sa uskutoční v nedeľu 20. decembra. Finalistami sú Slovák Miroslav Šmajda a Čech Martin Chodúr.

Helena Vondráčková považuje oboch finalistov za kvalitných spevákov. „Obidvaja sú speváci, ktorí skončili vo finále, pretože sú výborní. Martin Chodúr má hlasový fond od Boha. Uvidíme, koho si zvolia ľudia,“ povedala speváčka a zároveň dodala: „Miroslav Šmajda je väčší showman a Chodúr je taký typ ako Tom Jones. Myslím, že mladšiu generáciu viac oslovuje Šmajda“.

Speváčka Eva Pilarová sleduje súťaž Česko Slovenská SuperStar pravidelne a podľa jej názoru majú obaja finalisti svoje nesporné kvality. „SuperStar sledujem veľmi pozorne, ale momentálne som v rozpakoch. Aj keď je Martin Chodúr naozaj skvelý spevák, lepšie by sa hodil skôr do 50. a 60. rokov 20. storočia. Miro Šmajda nemá také spevácke kvality ako Chodúr, viazne intonácia a tak ďalej, ale zas je to obrovský showman a myslím, že ľuďom dokáže dať viac,“ vyhlásila Pilarová, ktorá sa však neodvážila tipovať víťaza. „Odhadovať víťaza si však netrúfam, jednak musím byť objektívna a jednak ako hlasujúci, tak aj zákulisné machinácie sú nevyspytateľné, takže ťažko povedať, ako to dopadne,“ zhodnotila speváčka.

Hudobník Karel Vágner nemá jednoznačný tip na víťaza, ale podľa vlastných slov má väčšie ambície Šmajda. „Miroslav Šmajda je hviezdnejší. Martin Chodúr je Tom Jones a myslím, že niekoho kopírovať nie je dobré,“ vyhlásil Vágner, ktorý si však myslí, že obaja speváci sa prejavia až po skončení súťaže, keď nahrajú vlastné skladby. „Najdôležitejší bude okamih, keď finalisti budú musieť nahrať svoju pieseň, do ktorej budú musieť dať srdce, potom sa ukáže,“ dodal producent, textár a basgitarista.

Rocková speváčka Marcela Březinová by víťazstvo viac priala Šmajdovi, pretože jej je bližší svojím rockovým prejavom. Na druhu stranu však oceňuje Chodúrove hlasové schopnosti. „Každý je úplne iný typ, tak je to veľmi ťažké. Chodúr zvládne neskutočné spektrum žánrov, vidím uňho istú podobnosť so spevákom Matějom Ruppertom. So šikovným producentom ho môže čakať úspešná kariéra. Naopak Miroslav Šmajda je rockový spevák a je som rocková speváčka, takže viac fandím Šmajdovi. Ale tuším, že väčšina ľudí bude víťazstvo priať Martinovi Chodúrovi,“ vyhlásila Březinová.

Speváčka Bára Basiková považuje za jasného favorita Martina Chodúra, ale rovnako si však váži aj Šmajdove kvality. „Od začiatku fandím Martinovi Chodúrovi, takže ma teší, že došiel až do finále. A Miro Šmajda je rovnocenným súperom. Je to tak vyrovnané, že víťazstvo prajem obidvom. A nakoľko každý reprezentuje svoju vlasť, už vlastne víťazmi sú,“ uviedla Basiková.

Spevák kapiel Monkey Business a G-Point Hunters a príležitostný herec Matěj Ruppert v súťaži spočiatku nefandil ani jednému z finalistov. „Mal som úplne iných favoritov, ktorí súťaž už dávno opustili. Bol to Jan Bendig, Leona Černá a Adriana Craft. S najväčšou pravdepodobnosťou vyhrá Martin Chodúr,“ vyslovil svoj názor Ruppert. Interpretka Šárka Vaňková priznala, že pôvodne priala víťazstvo Janovi Bendigovi, ktorý však zo súťaže už vypadol. Momentálne preto viac fandí Chodúrovi. „Obidvaja finalisti sú originálni, po hlasovej stránke je ale asi lepší Martin Chodúr,“ povedala finalistka prvého ročníka súťaže Česko hledá SuperStar.

SITA/MEDIAFAX

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM