Rôzne Zo Slovenska

Odomkli liečivé pramene: V Piešťanoch začala letná kúpeľná sezóna, FOTO a VIDEO

Súčasťou podujatia bola aj prehliadka bahennej kuchyne. Návštevníci kúpeľného mesta tak mohli nahliadnuť do priestorov, kde sa bežne nedostanú.

Zdroj: Dnes24.sk

Tradičné požehnanie blahodarných liečivých prameňov a po ňom slávnostný sprievod z Kúpeľného ostrova k hudobnému pavilónu v mestskom parku boli v sobotu úvodnými podujatiami tradičného slávnostného otvorenia novej letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch.

Úvodný kultúrny program spustenia sezóny pripravili žiaci miestnej Základnej umeleckej školy.

Popoludňajší program otvorila skupina historického šermu Bojník. Ako uviedla riaditeľka mestského kultúrneho strediska (MsKS) Marta Jurčová, po nej boli na programe Cimbal Brothers so Svetlanou Rymarenko. Ide o cimbalovú skupinu, ktorá hrá pop-rockové skladby na cimbale. Popri ďalších hosťoch vystúpil aj kubánsky spevák Eusebio so svojimi tanečnicami. Na záver sobotňajšieho programu sa predstavil Dalibor Janda so skupinou Prototyp.

Otvorenie sezóny zakončil nedeľňajší program, počas ktorého vystúpilo mužské spevácke trio La Gioia so sláčikovým kvartetom. Sprievodnými podujatiami otvorenia kúpeľnej sezóny bol aj program pre deti v rámci Medzinárodného dňa detí a tradičná výstava kaktusov a sukulentov na Malej scéne Mestského kultúrneho strediska Piešťany. Ako doplnila riaditeľka MsKS, súčasťou podujatia bola prehliadka bahennej kuchyne, ktorú pripravujú kúpele, aby aj návštevníci mesta mohli nahliadnuť do priestorov, kde sa bežne nedostanú.

V sobotu otvorilo svoju 85. sezónu aj Kúpalisko Eva.

Verejnosť bude môcť využívať vonkajší 50 metrov dlhý bazén do konca septembra. „Tak dlho nie je otvorené žiadne iné letné kúpalisko, je to práve vďaka horúcej vode,“ uviedol prevádzkar objektu Ján Adamkovič. Návštevníci sa aj tento rok môžu tešiť na večerné kultúrne podujatia, ktorých tradíciu na kúpalisku obnovili. Kúpalisko Eva bolo posledným veľkým stavebným projektom Ľudovíta Wintera na Kúpeľnom ostrove. Pre verejnosť ho otvorili v júli 1934.

Piešťanské liečivé pramene sú odomknuté
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM