Webnoviny - Svet

Odvoz smetí sa niekde o týždeň posunie

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) – Spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) v Bratislave nebude na Nový rok, ktorý pripadá na piatok, odvážať domový odpad. Piatkové a sobotňajšie odvozy komunálneho a separovaného odpadu budú v sobotu 2. januára, informovala hovorkyňa bratislavského Starého Mesta Alena Kopřivová.

Keďže sa rok 2009 končí nepárnym týždňom a rok 2010 sa začína takisto nepárnym týždňom, tam, kde sú odvozy smetí stanovené na párne týždne, odvezú ich až v týždni od 11. do 16. januára 2010. Preto budú posádky OLO výnimočne od kontajnerov, respektíve smetných nádob brať aj uzatvorené vrecia s domácimi odpadkami. Ich maximálna hmotnosť môže byť 10 kilogramov. Mestská časť Staré Mesto v tejto súvislosti vyzýva občanov k ohľaduplnosti. „Vo vlastnom záujme by sa mali snažiť o zachovanie poriadku pri kontajnerových stojiskách,“ uviedla hovorkyňa.

Spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu sa zároveň dištancuje od vinšovníkov oblečených do firemných odevov, ktorí klopú či vyzváňajú pri dverách bratislavských domácností. „Tvrdí, že to nie sú jej zamestnanci. Občanom odporúča, aby ich ignorovali, prípadne si od falošných smetiarov vypýtali občiansky preukaz,“ dodala Kopřivová.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM