Webnoviny - Svet

Oklamal stavebnú sporiteľnu, dostal tri roky natvrdo

WEBNOVINY.SK

Foto: banky.skBANSKÁ BYSTRICA 6. júla (WEBNOVINY) – Trest tri roky odňatia slobody nepodmienečne za zločin úverového podvodu potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 43-ročného Dušana Frátrika z Martina. S 26-ročným kamarátom Dušanom Rakytom podvodom pripravili Prvú stavebnú sporiteľňu o vyše 16-tisíc eur.

V minulosti už viackrát trestaný Frátrik v novembri 2005 požiadal v Prvej stavebnej sporiteľni v Žiari nad Hronom o úver na cieľovú sumu 16 596 eur (pol milióna korún). Ručiteľom mu bol nezamestnaný menovec a kamarát Dušan Rakyta z Martina. Obaja však predložili nepravdivé údaje o zamestnávateľovi a výške príjmu. Frátrik v januári 2006 úver aj dostal, ale doteraz z neho on, ani ručiteľ-kamarát Rakyta nič nesplatili.

Obaja sa na Okresnom súde v Žiari nad Hronom priznali. Rakyta dostal trojročnú podmienku a výstrahu, aby sa nestretával s ľuďmi, ktorí majú na neho negatívny vplyv. Frátrik dostal tri roky nepodmienečne v prísnejšom väzení.

Priťažilo mu, že už v minulosti bol opakovane trestaný za rôznu majetkovú kriminalitu. Frátrik sa odvolal s tým, že dostal neprimerane vysoký trest. Odvolací súd mu nevyhovel a prvostupňový verdikt potvrdil. Sudca zároveň nariadil aj výkon trestu a Frátrika odviedli priamo do väzenia.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM