Webnoviny - Svet

Olympique Marseille hrozí vylúčenie z LM

WEBNOVINY.SK

Olympique Marseille Foto: SITA/AP PARÍŽ 6. septembra (WEBNOVINY) – Súper žilinských futbalistov v základnej F-skupine Ligy majstrov 2010/2011, francúzsky šampión Olympique Marseille, sa ocitol pred hrozbou vylúčenia z tejto lukratívnej súťaže. Iný francúzsky klub OGC Nice sa podľa jeho výkonného riaditeľa Patricka Governatoriho chystá obrátiť na Európsku futbalovú úniu (UEFA) so sťažnosťou, že Marseille nezaplatilo prvú dohodnutú časť prestupovej sumy za útočníka Loica Rémyho. Toho v auguste kúpil Olympique z Nice za 15 miliónov eur. Prestup sa zdržal pri lekárskej prehliadke, ktorá zistila dovtedy neobjavené hráčove problémy so srdcom. Zmluvu s hráčom podpísalo Marseille až po ďalšej sérii testov, ktoré potvrdili, že Rémy môže pokračovať v kariére bez rizika ohrozenia života či zdravia. Olympique si však na základe tejto komplikácie chce vynútiť úpravu zmluvy s Nice a teraz odmieta uhradiť prvú splátku vo výške 5,5 milióna eur, kým OGC nebude so zmenou podmienok súhlasiť. „Ponúkajú nám viac za ďalší predaj hráča do iného klubu, ale znížili podiel na bonusoch,“ prezradil Governatori a pokračoval: „S tým nemôžeme súhlasiť. Odmietame ich návrh. Pre nás to znamená vypovedanie zmluvy. Ak nám do pondelka nezaplatia, sme pripravení obrátiť sa na UEFA. Mohlo by ich to stáť účasť v Lige majstrov.“

Prezident Olympique Marseille Jean-Claude Dassie odpovedal na hrozbu tvrdením, že zo strany Nice prišlo k hrubému zanedbaniu starostlivosti o zdravie hráča. „Môžu si vravieť a robiť, čo chcú. My trváme na našom stanovisku. V pondelok sa na celú situáciu ešte raz v pokoji pozrieme. Ale aj tak si myslím, že nemajú právo sťažovať sa. Ich slová sú jedna vec, fakty druhá. Po podpise zmluvy s hráčom sme spravili prácu, ktorú oni neurobili,“ povedal pre regionálny denník La Provence Jean-Claude Dassie. „Predložili sme im návrh. Ak to podpíšu, dostanú svoje peniaze. Ak bude treba, vysvetlíme svoj postoj príslušným úradom. Olympique Marseille v tomto prípade nie je vinníkom, ale obeťou. Môžu nám hroziť, ak chcú, ale lepšie by spravili, keby si urobili poriadok so svojím lekárskym tímom!“ dodal Dassie.

Monacký žreb základných skupín Ligy majstrov UEFA 2010/2011 prisúdil Marseille za súperov okrem MŠK Žilina aj FC Chelsea a Spartak Moskva. ŽIlinčanov má francúzsky tím privítať na Stade Vélodrome v utorok 19. októbra, pod Dubňom sa predstaví v stredu 3. novembra.

SITA, AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM