Webnoviny - Svet

ONLINE: Slovensko prehralo s Českom 2:3

WEBNOVINY.SK

Sprava: Marián Hossa zo Slovenska a brankár Ondrej Pavelec z Česka počas zápasu E – skupiny Česko – Slovensko na 75. hokejových majstrovstvách sveta 2011 IIHF v Bratislave.Foto: SITA/Marián PeigerBRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) – Slováci vstupujú do osemfinálovej časti bez bodu a piatkové stretnutie je pre ich účasť vo štvrťfinále existenčné. Slováci nastúpili už aj s útočníkom Martinom Cibákom. Pred zápasom proti Česku tréneri opäť trochu premiešali zloženie útočných formácií. Demitra trénoval s Gáboríkom a Zedníkom, Handzuš s krídlami Mariánom Hossom a Bartečkom, Stümpel so Šatanom a Nagyom. Obranné dvojice zostali bez zmien. „Zmeny v útokoch nenastali preto, že niekto hral zle. Vyžiadala si to situácia a naše taktické zámery, ktoré chceme v súboji proti Česku realizovať. Už je načase, aby sa na našu stranu priklonilo aj šťastie, pretože šancí sme si vytvorili dosť, ale chýbalo nám práve šťastie pri zakončení,“ doplnil tréner Hanlon.

I. tretina

1. min – Začal sa zápas Česko – Slovensko
  2. min – Zápas zatiaľ vyrovnaný, žiadna výrazná akcia
  3. min – Hadzuš prihrával Višňovskému, no puk mu veľmi dobre nesadol. Naši v útočnom pásme
  4. min – Šatan vo veľmi dobrej príležitosti, nepremenil
  5. min – Česi zakladajú útok, ale slovenská obrana je zatiaľ výborná
  6. min – Český hráč Frolík v gólovej príležitosti, Halák s menšími problémami strelu zvládol
  7. min – Marián Hossa bol v príležitosti, puk sa k nemu ale nedostal, aby dokázal zakončiť
  8. min – Slováci hrajú veľmi dobre, Zedníkova šanca v 9. minúte nebola premenená. Česi zle striedali, hráme presilovku piati na štyroch
  9. min – Naši tlačia Čechov, zakončenie sa im nedarí. Vo veľkej príležitosti bol opäť Hossa
  10. min – Slováci sa dostali do šance, Gáborik prihrával Demitrovi, opäť bez gólu
  11. min – Slováci aj Česi hrajú opatrne, čakajú na príležitosť. Český hráč Havlát pred našou bránkou v tutovke, Halák nás podržal
  12. min – Za hrubosť odchádza na trestnú lavicu Nagy, rozhodnutie rozhodcu bolo diskutabilné. Hráme v oslabení
  13. min – Havlát a Eliáš nám robia problémy pri bránení. Inkasujeme prvý gól zápasu. Postaral sa o to Židlický
  14. min – Slováci bojujú, nestrácame nádej. Nagy sa postaral o presilovku, vyprovokoval Rolínka a ten ide na trestnú lavicu za držanie. Hráme presilovku piati na štyroch
  15. min – Koniec prvej tretiny

II. tretina 21. min – Začala sa druhá tretina. Hráme presilovku. Gáborik vyskúšal pozornosť českého brankára Pavelca 22. min – Jágr vo veľkej príležitosti pred našou bránkou, gól nepadol 22. min – GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ­ÓÓÓÓÓÓÓL – Laco Nagy skúsil a vyšlo to konečne! Je vyrovnané 25. min – Jurčina sa pokúsil o strelu, puk sa odrazil od brániaceho Čecha 27. min – Česi vyhrávajú na vhadzovaní 18:13. Červenka vo veľkej príležitosti, gól našťastie nepadol. 28. min – Halák je dnes vo forme, odráža veľa nebezpečných striel. Česi nás tlačia v našom pásme 30. min – po rýchlom „breajku“ Nagy prihrával na Šatana, no ten netrafil 31. min – Handzuš dôrazný v našej obrane 32. min – Česi nás tlačia, nevieme puk dostať von 33.min – Radivojevič zahral tvrdo a budeme hrať v oslabení 34.min – Plekanec po strele Jágra v našom bránkovisku, strčil do Haláka 35. min – Už máme päť hráčom na ľadovej ploche, ubránili sme sa 36. min – Parádna strela Višňovského, gól nepadol, tlačíme Čechov, ešte Gáboriková strela, český brankár Pavelec všetko chytá 38. min – Puk na bránkovej čiare vedľa Haláka, tentokrát sme mali veľké šťastie 40. min – Koniec druhej tretiny

III. tretina 41. min – Začala sa tretia tretina 41. min – Havlát z nemožného uhla aj vďaka veľkému šťastiu dáva gól. Prehrávame s Českom 1:2 44. min – Česi v našom útočnom pásme, zatlačili na našu obranu a Michálek strieľa gól. Prehrávame už o dva góly 46. min – Česi pred našou bránkou, tlačia na našich hráčov. V tretej tretine sa nám vôbec nedarí 49. min – Nagy sa dostal k puku, bol v dobrej pozícii, získal pre náš tím presilovku. Fauloval Plekanec 51. min – Višňovský peknou strelou ohrozil českú bránku, chýbali milimetre. Nagy tvrdo zahral, pri narazení na mantinel si ale poranil nos a krváca. Na ľad prichádza upratovacia čata. Nagy odchádza do kabíny 53. min – Naši v útočnom pásme, na chvíľu zatlačili na Čechov. Česi vracajú úder 55. min – Slováci v tretej tretine zatiaľ strelili len 4 strely na Pavelecovú bránku. Dochádzajú nám sily 57. min – Posledné 3 minúty do konca. Slováci v útoku, prihrávky po mantineli, strela Radivojeviča, puk sa odrazil od brankára, dostal sa k Surovému a ten strieľa GÓÓÓÓÓÓL. Ešte stále máme šancu 59. min – Hanlon si zobral oddychový čas, odvolali sme Haláka z bránky, hráme šiesti na piatich. Tlačíme na Čechov ako sa len dá. 10,8 sekúnd do konca, hráme posledné buly. Slovensko opäť prehralo

Zostavy: Česko: Pavelec – K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Čáslava, Krajíček – Jágr, Plekanec, Červenka – M. Michálek, Eliáš, Havlát – Voráček, Rolinek, Marek – Frolík, Novotný, Průcha – Hubáček Slovensko: Halák – Jurčina, Baranka, Podhradský, Štrbák, Ivan Majeský, Ľ. Višňovský – Marián Hossa, Handzuš, Bartečko – Surový, Marcel Hossa, Radivojevič – Šatan, Stümpel, Nagy – Gáborík, Demitra, Zedník