Webnoviny - Svet

ONLINE: Ženích už dorazil do Westminsterského opátstva

WEBNOVINY.SK

Bez popisuFoto: SITA/APBRATISLAVA 29. apríla (WEBNOVINY) – Milióny ľudí po celom svete sledujú v priamom prenose metropolu Veľkej Británie, kde dnes dopoludnia spečatia manželský sľub princ William a Kate Middleton.

Kráľovská rodina pozvala na svadbu približne 1900 ľudí, medzi ktorými sú rodinní príslušníci, priatelia, predstavitelia iných kráľovských rodín, diplomati a charitatívni pracovníci.

ONLINE:

Od 9:15 (SELČ) začali hostia zapĺňať svoje miesta. Ženích s bratom, otcom a jeho manželkou Camillou vyrazia z Clarence House, nevesta a jej rodina, družičky a pážatá z hotela Goring a členovia kráľovských rodín z Buckinghamského paláca. Sledujte s nami najväčšiu svadbu desaťročí.

10:17 (SELČ) – Prichádza futbalista David Beckham s manželkou Victoriou.

10:30 (SELČ) – Prichádza brat zosnulej princeznej Diany Earl Spencer. V tomto čase sú už prítomní aj predstaviteľ Mr. Beana Rowan Atkinson či austrálsky plavec Ian Thorpe.

9:46 (SELČ) – Na svadobný ceremoniál prichádzajú desiatky politických predstaviteľov, prítomný je tiež premiér Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska David Cameron s manželkou Samanthou. Okrem iného dorazil aj režisér a bývalý manžel speváčky Madonny Guy Ritchie.

10:48 (SELČ) Medzi hosťami je už aj hudobník Elton John s priateľom Davidom Furnishom

11:02 (SELČ) Po červenom koberci prichádza do kostola austrálska premiérka Julia Gillard.

11:13 (SELČ) Ženích v červenej uniforme vyrazil z Clarence House. Svojich fanúšikov zdraví z čiernej limuzíny s úsmevom na tvári, davy jasajú.

11:19 (SELČ) Princ William dorazil do Westminsterského opátstva spoločne s jeho svedkom princom Harrym z Walesu. Pristavuje sa pri usadených hosťoch.

. Bez popisuFoto: SITA/AP Mapa smeru kráľovského svadobného sprievdou Foto: BBC.com

Kate a William budú vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgeu

Princ William a jeho nastávajúca Kate Middleton sa po sobáši stanú vojvodom a vojvodkyňou z Cambridgeu. „Kráľovná s potešením oznamuje vojvodstvo princa Williama z Walesu. Jeho titulmi budú vojvoda z Cambridgeu, gróf zo Strathearnu a barón z Carrickfergusu,“ uviedli zástupcovia paláca. „Princ William sa teda stane Jeho kráľovskou výsosťou vojvodom z Cambridgeu a slečna Catherine Middleton sa svadbou stane Jej kráľovskou výsosťou vojvodkyňou z Cambridgeu.“

Podľa tradície člen kráľovskej rodiny vo svadobný deň získa nový titul. Napríklad, Williamov strýko princ Andrew sa po sobáši v roku 1986 stal vojvodom z Yorku a druhý strýko princ Edward získal titul gróf z Wessexu v roku 1999.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM