Aktualizované Technológie

Operátori evidujú viac hovorov na Ukrajinu, 4ka reaguje znižovaním ceny

Operátor sa rozhodol pomôcť zákazníkom, ktorí majú svojich blízkych na Ukrajine. 4ka preto od piatka 25. februára až do odvolania znižuje cenu volaní a SMS zo SR na Ukrajinu na polovicu, aby s nimi mohli ostať v kontakte.

Ilustračný obrázok k článku Operátori evidujú viac hovorov na Ukrajinu, 4ka reaguje znižovaním ceny
Zdroj: TASR/AP

Mobilní operátori na Slovensku evidujú zvýšenie počtu hovorov smerujúcich na Ukrajinu. Reagujú aj cenami, niektorí ju znižujú, iní poskytnú možnosť volať alebo posielať SMS správy na Ukrajinu bezplatne.

4ka

Cena volaní a SMS na Ukrajinu, ktorá nepatrí do EÚ, sa štandardne riadi podľa tarifnej Zóny 2, operátor tak znížil cenu na 24 centov za minútu a 10 centov za SMS.

„Od vypuknutia vojnového konfliktu na Ukrajine sme zaznamenali niekoľkonásobné zvýšenie počtu hovorov smerujúcich na Ukrajinu. Je zrejmé, že v zložitej situácii sa ocitli aj rodiny našich zákazníkov. Aj preto sme sa rozhodli zareagovať a aj týmto spôsobom vyjadriť našu podporu a solidaritu občanom Ukrajiny,“ hovorí Roland Kyška, riaditeľ marketingu a komunikácie 4ka.

Aj ďalší

Slovak Telekom zase na sociálnej sieti informoval, že odchádzajúce medzinárodné hovory a SMS zo Slovenska na Ukrajinu budú od piatka (25.2.) bezplatné.

„Zákazníci, ktorí sa nachádzajú v roamingu na Ukrajine, majú rovnako od uvedeného dátumu bezplatné roamingové prichádzajúce aj odchádzajúce hovory a SMS do všetkých krajín sveta,“ dodal operátor v statuse.

Zareagoval aj ďalší operátor – O2. „O2 od dnešného dňa dočasne do konca marca zaradí Ukrajinu medzi krajiny európskej zóny. Pre zákazníkov to bude znamenať, že do sietí ukrajinských operátorov budú telefonovať a posielať správy za ceny ako na Slovensku,“ vyhlásil PR manažér operátora Ján Kalafut.

Zmena sa tak dotkne aj zákazníkov, ktorí sa práve nachádzajú na území Ukrajiny. Kalafut dodal, že rovnaký princíp bude platiť aj pre zákazníkov Tesco mobile a digitálneho operátora Radosť.

Aktualizované 25.2. V piatok sa k nim pridal Orange Slovensko, ktorý upravil sadzby za medzinárodné hovory a roaming na Ukrajine, aby ľuďom umožnili komunikovať so svojimi blízkymi. TASR o tom informovala hovorkyňa operátora Alexandra Piskunová.

„Zákazníkom od dnešného dňa zatiaľ na dva týždne poskytneme bezplatne roamingové hovory, SMS aj dáta na Ukrajine, ako aj medzinárodné hovory z Slovenska na Ukrajinu,“ povedala Piskunová s tým, že operátor pripravuje aj ďalšie opatrenia, napríklad utečencom poskytne predplatenú SIM kartu vybavenú dátami a hlasovými službami, aby mali možnosť spojiť sa so svojimi príbuznými a priateľmi aj po príchode na Slovensko.

„Mechanizmus distribúcie a obsah samotnej karty v súčasnosti dolaďujeme,“ uzavrela Piskunová.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM