Webnoviny - Svet

Opitý motocyklista v Čiernom Balogu zrazil tri deti

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. marca (WEBNOVINY) – Polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 32-ročného Jána z Podbrezovej, prechodne bytom Čierny Balog.

Agentúru SITA o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Obvinený muž poobede v sobotu 17. marca narazil pri jazde na motocykli do troch detí stojacich na kraji cesty na Partizánskej ulici v Čiernom Balogu.

Obvinený šiel na motocykli bez evidenčného čísla v smere z Medveďova na Krám. Na rovnom úseku cesty zdvihol do vzduchu predné koleso motocykla, pričom nezvládol riadenie a pri dopade na zem narazil do detí a zároveň do dreveného oplotenia rodinného domu. Po náraze muž spadol na zem a ľahko sa zranil.

Pri dopravnej nehode zranil aj všetkých troch chlapcov, 2-ročného Martina, jeho 9-ročného brata Michala a 9-ročného Mareka. Všetci utrpeli ľahké zranenia s dobou liečenia do sedem dní. Polícia podrobila muža dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok. Mužovi v dychu namerali 0,93 miligramu alkoholu. Obvinený je stíhaný na slobode, za tento prečin mu hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM