Svet Zo zahraničia

Opitý muž zaspal na koľajniciach: Prechádzajúci vlak ho nezranil ani nezobudil

Bez jediného škrabanca vyviazol 27-ročný muž z incidentu, pri ktorom sa nad ním prehnal vlak s 20 vagónmi po tom, čo v stave opitosti zaspal v koľajisku v meste Česká Lípa. Informoval o tom v stredu portál iDNES.cz.

Ilustračný obrázok k článku Opitý muž zaspal na koľajniciach: Prechádzajúci vlak ho nezranil ani nezobudil
Zdroj: TASR

Muž, obyvateľ Českej Lípy, zaspal v utorok neďaleko zástavky Pod Holým vrchom tak tvrdo, že ho nezobudil ani hluk nákladného vlaku s 20 vagónmi plnými piesku, ktorý prešiel priamo nad ním.

V tom čase mal v sebe približne 1,35 promile alkoholu.

Osobu na koľajniciach si všimol strojvodca vlaku, ktorý však už súpravu nestihol zastaviť. Následne však spoločne s výpravcom zavolal pomoc.

Spiaceho muža zobudili privolaní hasiči. Tí podľa policajnej hovorkyne Ivany Balákovej neverili vlastným očiam, keď zistili, že muž „len spí a nemá na sebe ani škrabanec“.

Záchranná služba ho následne previezla do nemocnice na preventívne vyšetrenie, ktoré potvrdilo, že neutrpel nijakú ujmu na zdraví.

„Z utorňajšieho večera si na veľa nespomína. Pamätá si len to, že okolo tretej hodiny popoludní vypil fľašu rumu a potom ho prebudili hasiči. Vtedy vedľa neho ležala fľaša piva,“ dodala hovorkyňa Baláková.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM