Svet Zo zahraničia

Opitý Slovák spôsobil v Rakúsku nehodu a utiekol: Zastavil ho náraz do stromu

Vážne zranenia utrpel v Rakúsku 22-ročný vodič osobného auta zo Slovenska, ktorý minulý piatok vrazil do stromu pod vplyvom alkoholu po tom, ako spôsobil inú dopravnú nehodu a z miesta unikol.

Ilustračný obrázok k článku Opitý Slovák spôsobil v Rakúsku nehodu a utiekol: Zastavil ho náraz do stromu
Zdroj: Policajný zbor SR

Bližšie neidentifikovaný Slovák najskôr v katastri obce Neudorf bei Parndorf neďaleko slovensko-rakúskych hraníc narazil do malej dodávky, ktorú riadil 61-ročný muž pochádzajúci z daného okresu. Mladík po náraze nezastavil, na čo ho druhý vodič začal prenasledovať. Informovala o tom v pondelok rakúska verejnoprávna rozhlasová a televízna stanica ORF.

Rakúšanovi sa podarilo Slováka zastaviť pri vjazde do obce Parndorf, keď však vystúpil na cestu, aby sa s ním „pozhováral“, auto sa rozbehlo proti nemu a znova sa oškrelo o jeho dodávku.

O pol hodiny neskôr vozidlo s unikajúcim Slovákom pri obci Gattendorf zišlo z vozovky a vrazilo do stromu. Po príchode záchranárov a polície sa ťažko zranený mladík správal „krajne agresívne“ a prejavoval jasné znaky opitosti, uviedla ORF. V zničenom vozidle policajti našli prázdnu fľašu od vodky.

Slováka následne prepravili vrtuľníkom do nemocnice vo Viedni, kde test potvrdil prítomnosť alkoholu v jeho krvi. Rakúske orgány ho obvinili z trestných činov ohrozenia telesnej bezpečnosti a použitia nátlaku. Odobrali mu tiež vodičský preukaz.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM