Webnoviny - Svet

Opozícia podala návrh na odvolanie Vážneho

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA

BRATISLAVA 13. januára (WEBNOVINY) – Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu na vyslovenie nedôvery ministrovi dopravy, pôšt a telekomunikácií Ľubomírovi Vážnemu odovzdali dnes do Národnej rady SR opoziční poslanci Pavol Prokopovič (SDKÚ-DS) a Iván Farkas (SMK). Pod návrhom je podpísaná aj Mária Sabolová z KDH. „Vyčítame mu najmä nezvládnutie nábehu na elektronické mýto,“ uviedol po odovzdaní návrhu Prokopovič. Opozícii sa nepáči, že Vážny „zapríčinil chaos na prelome rokov“ a neriešil kroky voči Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorá mala mýto na starosti. „SMK si myslí, že zavedenie elektronického mýta bolo absolútne spackané,“ doplnil ho Farkas a dodal, že kým v iných krajinách mýto zavádzali postupne, napríklad v Nemecku to trvalo pol roka, na Slovensku to bolo zo dňa na deň.

Opoziční poslanci veria, že so svojím návrhom uspejú. Prokopovič pripomenul, že napríklad aj predseda koaličnej ĽS-HZDS Vladimír Mečiar má výhrady k postupu ministra Vážneho, ministerstva dopravy ako aj diaľničnej spoločnosti. „Budeme sa snažiť logickými argumentmi presvedčiť aj tých poslancov, ktorí v kuloároch naznačujú, že by boli ochotní to podporiť,“ vyhlásil. Podľa Farkasa je návrh na vyslovenie nedôvery Vážnemu jediný logický krok opozície po tom, ako neodstúpil sám a na ich výzvu o odvolanie Vážneho nereagoval premiér Robert Fico.

Predseda Národnej rady SR Pavol Paška musí schôdzu zvolať do siedmich dní. Pôjde už o jedenáste mimoriadne rokovanie, na ktorom sa opozícia pokúsi odvolať ministra Ficovej vlády. Doteraz ani na jednej neuspela. Na odvolanie ministra je potrebných minimálne 76 hlasov zo 150.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM