Správy

Optimistické vyhliadky: V závere týždňa dorazí babie leto, teploty do + 25 °C

Uplynulý víkend sa niesol v znamení nepríjemného sychravého počasia. Zdá sa, že môžeme očakávať príjemnú zmenu.

Ilustračný obrázok k článku Optimistické vyhliadky: V závere týždňa dorazí babie leto, teploty do + 25 °C
Zdroj: TASR

Pozostatok hurikánu priniesol na naše územie upršané a chladné počasie. Víkend sa tak niesol v znamení zrážok a studeného vzduchu. Práve studený vzduch by sme mali pociťovať ešte do polovice pracovného týždňa.

„Vyhliadky však vyzerajú veľmi optimisticky. Po studenom víkende by ten nasledujúci víkend mal byť teplý, ba teplotne výrazne nadpriemerný,“ informuje portál iMeteo.

V úvode týždňa môžeme očakávať premenlivú oblačnosť s nízkymi teplotami. Podľa iMeteo budú nočné teploty klesať aj pod bod mrazu. Denné teploty by nemali prekročiť +15 °C. Potom však príde vytúžená zmena.

„Nad juhovýchodnou Európou sa totiž začne zvýrazňovať tlaková výš, ktorá postupne ovplyvní počasie aj na našom území. Naviac, po okraji tejto tlakovej výše začne do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch od juhozápadu,“ informuje portál iMeteo a dodáva: „Už v piatok by teploty počas dňa mali na našom území stúpať aj nad +20 °C a pred nami sa črtá slnečný a teplý víkend.“

Pri slnečnom počasí by denné teploty mali počas víkendu stúpať na +16 až +23 °C.

„Vyhliadky naznačujú, že teploty by mali vyvrcholiť na začiatku budúceho týždňa, kedy je pravdepodobnosť, že v najteplejších lokalitách vystúpia teploty až k hranici +25 °C,“ pokračuje v predpovede portál iMeteo.

Pokiaľ sa optimistické predpovede vyplnia, denné teploty by mali byť o 6 až 9 °C vyššie ako je na súčasnú ročnú dobu bežné.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: imeteo.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie