han Zo zahraničia

Orbán o vrcholiacej štvrtej vlne: Na Vianoce môže byť bez strachu len ZAOČKOVANÁ rodina

Štvrtá vlna pandémie nového druhu koronavírusu v Maďarsku už zrejme dosiahla svoj vrchol, denný prírastok hospitalizovaných s ochorením COVID-19 by už mohol začať klesať.

Ilustračný obrázok k článku Orbán o vrcholiacej štvrtej vlne: Na Vianoce môže byť bez strachu len ZAOČKOVANÁ rodina
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Povedal to v piatok maďarský premiér Viktor Orbán, podľa ktorého za posledný deň pribudlo v krajine 6 884 infikovaných a 166 úmrtí pacientov s covidom.

V uplynulých 24 hodinách zaočkovali v Maďarsku vyše 51-tisíc ľudí, drvivá väčšina z nich dostala už tretiu dávku očkovacej látky, povedal Orbán v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió.

V súvislosti s očkovaním detí nad päť rokov Orbán zdôraznil, že vedci jednoznačne potvrdili, že nie je nebezpečné. Podľa neho je takýto krok potrebný na pribrzdenie pandémie, pretože za šírenie koronavírusu môžu najviac neočkovaní. Vakcinácia detí proti covidu sa v Maďarsku začne 15. decembra.

„Na Štedrý večer môže sedieť spolu bez strachu iba zaočkovaná rodina,“ uviedol Orbán.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM