Webnoviny - Svet

Organizácie a jednotlivcoch spája pomoc Haiti

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA, AP

NEW YORK 16. januára (WEBNOVINY) – Zemetrasenie na Haiti podnietilo mnohých športovcov i organizácie k finančnej pomoci obetiam prírodnej katastrofy. Predstavitelia zámorskej profiligy amerického futbalu NFL spoločne s hráčskou asociáciou tejto súťaže prispeli sumou 500 000 dolárov. Zhodne 1 milión USD prichádza od vedenia a priamych aktérov basketbalovej NBA, resp. bejzbalovej MLB. Hokejová NHL sa bude podieľať na podpore 100 000 dolármi.

„Hráčov NBA nešťastie na Haiti hlboko zasiahlo. Veríme, že náš príspevok bude aspoň malou útechou,“ uviedol prezident NBAPA Derek Fisher. Fanúšikov basketbalu sa snaží nakriatnuť k dobročinnosti hráč Philadelphie a rodák z Haiti Samuel Dalambert, ktorý sám zaslal 100 000 USD a hodlá odcestovať do postihnutej oblasti: „Plánoval som tam ísť už v sobotu ráno, ale musím najprv získať povolenie.“

Finančnú spoluúčasť potvrdili aj niekdajšia hviezda NBA Alonzo Mourning či popredný tím amerických automobilových pretekov NASCAR Hendrick Motorsports, ktorý poskytol lietadlo s dvoma posádkami. Podiel na obnovení života na Haiti sprostredkovane avizoval aj golfista Tiger Woods, ktorý nedávno z rodinných dôvodov prerušil svoju kariéru. „Je našim zámerom hrať významnú rolu pri pomoci Haiti,“ uviedol v stanovisku prezident nadácie Tigera Woodsa Greg McLaughlin. Pionier rapu Russell Simmons na internetovej sociálnej sieti Twitter uviedol, že Woods údajne hodlá venovať 3 milióny USD.

Profesionálna tenisová Svetová liga tímov (WTT) síce nedávno stratila hlavného sponzora, ale napriek tomu posiela do postihnutej oblasti oblečenie pre deti. Švajčiar Roger Federer zorganizoval na nedeľu tenisovú benefíciu pred štartom Australian Open v Melbourne – výťažok by sa mohol pohybovať na úrovni 150 000 AUD.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM