Webnoviny - Svet

Organizátori MS prevzali symbolicky kľúč od ZŠ O. Nepelu

WEBNOVINY.SK

Zimný štadión Ondreja NepeluFoto: SITA/Michal Svítok BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) – Primátor Bratislavy Milan Ftáčnik odovzdal v nedeľu popoludní generálnemu riaditeľovi organizačného výboru majstrovstiev sveta v hokeji 2011 symbolicky kľúč od Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Organizátori svetového šampionátu v hokeji tak môžu od pondelka pripravovať štadión podľa svojich potrieb. Nepôjde už o stavebné, ale len technické úpravy. „Štadión je pripravený na svetový šampionát v hokeji,“ povedal pri odovzdávaní symbolického kľúča Milan Ftáčnik.

„Keď sme pred dvoma rokmi začínali s rekonštrukciou tohto štadióna, objavovali sa mnohé pochybovačné hlasy. Dnes je vidieť, že všetko je pripravené, čakajú nás posledné technické úpravy, ktoré už nesúvisia priamo so stavbou štadióna, ale so zabezpečením a organizáciou šampionátu,“ uviedol Igor Nemeček.

Zimný štadión Ondreja Nepelu sa po rekonštrukcii môže pochváliť troma ľadovými plochami a najväčšou strojovňou na výrobu ľadu v Európe. Pripravené sú už aj šatne, ktoré sú jedny z najlepších na starom kontinente. Najmä domáca, ktorá bude počas svetového šampionátu slúžiť pre potreby slovenskej reprezentácie, je vybavená nadštandardne, jej súčasťou je aj regeneračná linka či posilňovňa. Priamo v hlavnej aréne je už úplne funkčná videoobrazovka a aj videopás, dolaďujú sa detaily v skyboxoch. Hľadisko je už pripravené poňať celú kapacitu.

V súčasnosti sa ešte finalizuje s kolaudáciou, s ktorou sa začalo 15. marca. Definitívne kolaudačné rozhodnutie by malo byť hotové v nasledujúcich dňoch. „Sme vo finálnom štádiu prác, niekde je ešte nutné pozametať. Zo stavebného hľadiska je štadión pripravený na používanie,“ dodal primátor Milan Ftáčnik.

Generálkou pripravenosti štadióna budú dva prípravné zápasy pred svetovým šampionátom. Najskôr sa Slováci stretnú 21. apríla s Rakúskom a o tri dni neskôr s Bieloruskom.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM