Webnoviny - Svet

Organizátori predstavili MS 2011 vo vodnom slalome

WEBNOVINY.SK

ČunovoFoto: SITA/Michal BurzaLIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2. novembra (WEBNOVINY) – Slovenskí organizátori budúcoročných majstrovstiev sveta vo vodnom slalome, ktoré sa v septembri 2011 uskutočnia v areáli Divoká voda v Čunove, počas uplynulého víkendu informovali na kongrese Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) v španielskom stredisku Isla La Toja o stave príprav na tento vrchol sezóny.

„Poskytli sme všeobecné informácie. Najdôležitejšia z nich bola tá o trati, na ktorej sa uskutočnia majstrovské súťaže. Pôvodne sme plánovali po tohtoročných majstrovstvách Európy urobiť rekonštrukciu trate číslo jeden, ktorá vedie popod tribúnu. Chceli sme uzavrieť areál a všetko pripraviť pre majstrovstvá sveta. Keďže sa však šampionát pre júnové záplavy konal na dvakrát, neostalo dostatok priestoru na takú rozsiahlu rekonštrukciu, akú sme chceli zrealizovať. Aj svetový šampionát sa preto uskutoční rovnako ako tohtoročný európsky na kombinácii tratí číslo dva a jeden. Do konca novembra pripravíme konkrétny program súťaží aj možností tréningov,“ informoval o ďalších podrobnostiach vystúpenia slovenských organizátorov na kongrese prezident Slovenskej kanoistickej asociácie Ivan Cibák.

Podľa jeho slov príprava svetového šampionátu, ktorý bude zároveň kvalifikáciou na olympijské hry 2012 v Londýne, ide presne podľa harmonogramu. „Pracujeme na rozpočte, ešte však nie sme pri konkrétnych číslach. My vieme, koľko by sme potrebovali financií. Až keď budeme vedieť, koľko dostaneme zo štátneho rozpočtu a koľko od našich partnerov a sponzorov, budeme môcť robiť konkrétne veci a zostavovať detailný program,“ dodal Ivan Cibák.

Majstrovstvá sveta v Čunove sa uskutočnia od 7. do 11. septembra 2011.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM