Webnoviny - Svet

Osborne podporuje medzinárodnú dohodu o bankových bonusoch

WEBNOVINY.SK

George OsborneFoto: SITA/APLONDÝN 22. novembra (WEBNOVINY) – Britský minister financií George Osborne podporuje medzinárodnú dohodu o zverejňovaní odmien v bankovom sektore. Pre Britániu môže byť výhodnejšie, ak pred jednostranným prístupom uprednostní medzinárodné pravidlá, povedal minister v pondelok pre rozhlasovú stanicu BBC Radio 4 s tým, že na sprísnení pravidiel v otázke bankových bonusov už pracuje EÚ.

Britský denník Financial Times (FT) predtým informoval, že konzervatívny minister financií plánuje stiahnuť návrh zákona, ktorý by prinútil banky k zverejneniu odmien, pokiaľ ich hodnota prekročí 1 mil. libier (GBP). Prísnejší postup v otázke bankových bonusov na národnej úrovni požaduje minister pre podnikanie Vince Cable z menšej koaličnej Liberálno-demokratickej strany.

Medzinárodný postup pri informovaní o vysokých odmenách v bankovníctve navrhol v pondelňajšom vydaní FT aj David Walker, ktorý vypracoval pre bývalú britskú vládu správu o finančných inštitúciách. O pokrok pri zverejňovaní veľmi vysokých odmien by sa mala britská vláda usilovať v rámci EÚ, v spolupráci s USA a v širšom zmysle prostredníctvom skupiny G20, napísal Walker.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM