Webnoviny - Svet

Osem slovenských plavcov mieri na SP do Berlína

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 12. novembra (WEBNOVINY) – Osem mien slovenských plavcov figuruje v prihláškach na štvrté podujatie Svetového pohára FINA / Arena v krátkom bazéne počas najbližšieho víkendu (14. – 15. 11.) v Berlíne. Z deviatky, ktorá sa predstavila v utorok a stredu na tretej časti prestížneho seriálu v Štokholme, pocestuje do nemeckej metropoly kvarteto z J&T Sportteam Bratislava – Katarína Milly, Katarína Listopadová, Katarína Filová, Tomáš Klobučník a tiež Michal Navara (ŠK Topvar Topoľčany). Namiesto štvorice z ŠK Vital Bratislava (Norbert Trudman, Jakub Macho, Andrej Grill a Tomáš Nagy) by mali v berlínskom bazéne plávať Pavol Jelenák, Milan Medo (ŠK Topvar Topoľčany) a tiež Mário Rusnák (Kúpele Piešťany). Celkovo by mali Slováci v nemeckej metropole absolvovať 35 štartov.

V Štokholme sa do zatiaľ chudobného zoznamu limitárov pre ME v krátkom bazéne v Istanbule (10. – 13. 12.) zaradila Katarína Listopadová. Šestnásťročná plavkyňa J&T Sportteam Bratislava dosiahla na 50 m motýlik čas 26,94 sekundy a „ostrý“ A-limit Slovenskej plaveckej federácie (SPF) prekonala o 23 stotín. Druhým Slovákom so splneným limitom je znakár Ľuboš Križko, ktorý zaplával pred dvoma týždňami v Jihlave 50 m znak za 24,78. Križko je obhajcom bronzovej medaily na 50 m znak spred roka z Rijeky, na podujatí SP v Berlíne by sa však nemal predstaviť.

„Forma našich plavcov by mala vrcholiť až v Nemecku, kam sa presúvame vo štvrtok, konkrétne štvorica J&T Listopadová, Filová, Milly a Klobučník a tiež Navara z Topvaru Topoľčany. V Berlíne by sa k nám mali pridať ďalší Slováci. Keď sa pozerám okolo, tak aj väčšina plavcov z iných krajín, ktorí neboli počas uplynulého víkendu v Moskve a začínajú až v Štokholme, volí podobný stupňovaný prístup,“ povedal ešte zo Štokholmu tréner J&T Bratislava Gabriel Baran pre agentúru SITA.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM