Webnoviny - Svet

Oslávenkyni Hingisovej uplynul trest, ale už sa nevráti

WEBNOVINY.SK

LONDÝN 1. októbra (WEBNOVINY) – V stredu mala bývalá svetová tenisová jednotka Martina Hingisová 29 rokov a práve v tento deň uplynul jej dvojročný trest zákazu činnosti po afére s kokaínovým pozadím. Internetový portál magazínu Sports Illustrated uvádza, že päťnásobná grandslamová šampiónka vo dvojhre si svoje rozhodnutie definitívne ukončiť kariéru nerozmyslela a s tenisom nadobro skončila. Hingisová mala pozitívny test na kokaín počas Wimbledonu 2007, kde skončila svoju púť v 3. kole po prehre s Američankou Laurou Granvillovou 4:6, 2:6. Švajčiarke vtedy anulovali jej londýnsky výsledok a vzali jej tiež všetky body a prémie z turnajov, ktoré absolvovala po Wimbledone.

Ako je známe, rodáčka z Košíc sa 1. novembra 2007 rozhodla o celom prípade sama informovať s tým, že zároveň pomerne šokujúco oznámila ukončenie kariéry. Zrejme si bola vedomá neskoršej suspendácie od ITF. Na strane druhej však nepotvrdila vedomé užívanie kokaínu ani inej zakázanej látky a neskôr uviedla, že bude bojovať za očistenie svojho mena.

Hingisová už v minulosti raz ukončila kariéru. Prvýkrát tak učinila ešte v roku 2003 pre pretrvávajúce problémy s členkom. V roku 2006 sa Hingisová na kurty vrátila, a to vo veľkom štýle. Dokázala vyhrať tri turnaje (vlani v Kalkate a Ríme a v roku 2007 v Tokiu), vrátila sa do Top Ten singlového rebríčka WTA Tour, no opäť sa u nej objavili zdravotné problémy a zranenia. To napokon uviedla aj ako hlavný dôvod ďalšieho predčasného odchodu do tenisového dôchodku.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM