Webnoviny - Svet

Oslávte s nami Svetový deň vody

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 18. marca (WBN/PR) – Pre obyvateľov stredoslovenského regiónu ponúka Stredoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. /StVPS,a.s./ pri príležitosti Svetového dňa vody možnosť bezplatnej analýzy dusičnanov v pitnej vode z individuálnych zdrojov pre prvých 300 záujemcov. Dňa 21.3.2011 je potrebné priniesť v čistej plastovej nádobe vzorku vody do laboratórií pitných vôd StVPS, a.s. v Banskej Bystrici /Partizánska cesta 5/ alebo v Lučenci /Komenského 4/.

20. marca 2011 sa môžu dozvedieť viac o vode všetci návštevníci obchodného centra Europa SC v Banskej Bystrici. Na tento deň je pripravená prezentácia spojená s tvorivými dielňami. Okrem množstva informácií o kvalite vody a praktických rád, ktoré pomôžu v šetrení vodou, pri čistení domácnosti i pri varení, si v tvorivých dielňach môžu záujemcovia pripraviť originálne poháre na nápoje a vlastnoručne vyrobiť papierové mlynčeky, ktoré poháňa prúd vody. Pre študentov stredných škôl a širokú verejnosť ponúkame už tradične možnosť exkurzií do objektov čistiarní odpadových vôd a úpravní vôd.

22. marec, ktorý je od roku 1992 vyhlásený valným zhromaždením OSN Svetovým dňom vody, je príležitosťou na podporu aktivít, ktoré majú smerovať k podpore informovanosti verejnosti o význame vody nielen pre ľudské bytosti a ekosystémy, ale rovnako aj pre sociálnu a ekonomickú vyspelosť krajiny. Tento deň slúži na pripomenutie toho, ako je voda pre nás dôležitá a na uvedomenie si, že prírodu máme chrániť a uchovávať aj pre ďalšie generácie.

Viac informácií na www.stvps.sk

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM