Barbara Dallosová Šport Ostatné športy

Osud kremnického Big Airu: Organizátori urobili nečakaný krok

Populárna adrenalínová šou každoročne láka do centra Kremnice množstvo návštevníkov. Organizačný tím Big Air v meste ohlásil nečakanú zmenu.

Ilustračný obrázok k článku Osud kremnického Big Airu: Organizátori urobili nečakaný krok
Zdroj: Big Air v meste

Za uplynulý rok sa kremnickému občianskemu združeniu FRST Crew podarilo zorganizovať dva ročníky obľúbenej akcie. V auguste 2017 sa na kúpalisku Katarína po prvý raz konal letný Big Air v meste. Letná verzia bola nielen freestyle adrenalínovou súťažou, ale aj hudobným festivalom. Následne, vo februári 2018, organizátori pripravili v poradí už 11. ročník zimného podujatia Big Air v meste.

Zima bez Big Airu

Pred pár dňami sa však organizačný tím dohodol, že v budúcom roku sa zimný Big Air v meste 2019 konať nebude. „Dôvodov bolo niekoľko, no ten hlavný je asi potreba oddýchnuť si po organizačne extrémne náročných posledných podujatiach. Chceme načerpať nové sily aj motiváciu do ďalších ročníkov,“ vysvetlil Ondrej Horváth.

Ako však dodávajú organizátori, v závislosti od situácie na kúpalisku a dohody s majiteľom sa chcú v lete 2019 pokúsiť o usporiadanie druhého ročníka letnej verzie BAVM. Zároveň skloňujú rok 2020 ako veľkú výzvu.

„V roku 2020 chceme zimný Big Air v meste zaradiť do série pretekov Európskeho pohára v snowboardingu a freestyle lyžovaní. Toto rozhodnutie je ambiciózne, no po poslednom ročníku sme dospeli k záveru, že Kremnica na to potenciál má a my sme to schopní zvládnuť. Je to však už vysoká liga a musíme sa na to dobre pripraviť,“ uzavrel Ondrej Horváth.

Organizátori s čerstvým ocenením

Len pred pár dňami (15.9.) mesto Kremnica v rámci osláv 690. výročia založenia mesta ocenilo jednotlivcov aj organizácie, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľaďovanie mesta. Nechýbalo medzi nimi ani podujatie Big Air v meste.

„Sme veľmi radi, že sme sa ocitli na zozname udelených uznaní a veľmi si to vážime. Je to oficiálne poďakovanie pre všetkých dobrovoľníkov, ktorí sa zaslúžili o to, že sa nám toto podujatie podarilo za dvanásť rokov dotiahnuť až na takú vysokú úroveň,“ uviedol hlavný organizátor BAVM Ondrej Horváth.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Žiaru a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM