Denisa - Rôzne

Osviežte sa pivom

Jedno pivo denne neškodí, ale prospieva zdraviu.

Prichádza leto a s ním spojené tropické teploty. Doprajte si osvieženie pomocou vychladeného piva, ale s mierou. Pivo je staré ako ľudská civilizácia. Je dokonca staršie ako víno. V súčasnosti sa na svetovom trhu pohybuje okolo 15000 značiek piva.

Bezlepkové pivo Neobsahuje lepok a na konci zanecháva vôňu po citrusoch. Zloženie: prírodná minerálna voda, jačmenný slad , prírodný chmeľ. Toto pivo obsahuje 4,7% alkoholu a je veľmi chutné, na nerozoznanie od bežného piva.

**Čo v sebe ukrýva bežné pivo? ** Pivo je nápoj vyrobený z vody, sladu a chmeľu. Chmeľ, ktorý je jeho základnou zložkou pôsobí protistresovo, podieľa sa na prečistení obličiek a pečene a pomáha telu zbaviť sa škodlivých látok. Pivo obsahuje antioxidanty, ktoré rozkladajú voľné radikály a tým chránia naše telo. Dokonca sa mu pripisujú protirakovinové účinky.

Viete že… Pivo neobsahuje tuky. Preto nemusíte mať výčitky svedomia ak si ním spríjemnite večer alebo uhasíte smäd. Dávajte však pozor, pretože pivo nepodporuje iba trávenie ale vyvoláva chuť do jedla, čo je hlavnou príčinou názoru, že z piva sa priberá. Blahodarne pôsobí aj na kožu, pleť či vlasy, pretože je dôležitým zdrojom vitamínov B, pyridoxinu, ryboflavinu a iných. Nezabúdajte však, že prijímanie piva vo väčších množstvách by mali obmedziť ľudia s vysokým krvným tlakom, pretože užitie jedného piva stačí na vznik epileptického záchvatu.

pivo
3
Galéria
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM