Správy Krimi

Otáčanie v križovatke a auto v priekope: Podgurážený Jozef si pri Košiciach vyrobil problém

Polícajti opisujú nehodu vodiča, ktorý sadol za volant pod vplyvom alkoholu. Na križovatke v okolí Košíc sa chcel otočiť a skončil v priekope.

Ilustračný obrázok k článku Otáčanie v križovatke a auto v priekope: Podgurážený Jozef si pri Košiciach vyrobil problém
Zdroj: TASR

Dva a pol promile nafúkal v sobotu (17. 8.) dopoludnia 54-ročný vodič z obce Valaliky v okrese Košice-okolie. Polícia ho podrobila dychovej skúške po tom, ako skončil so svojím osobným motorovým vozidlom v priekope. Informuje o tom na svojej stránke Polícia SR – Košický kraj na sociálnej sieti.

,,Jozef z Valalík so sebavedomím značne posilneným alkoholom sa otáčal v križovatke v tvare T vedúcej do obce Cestice. Asi to bola dosť zložitá križovatka, keďže pri cúvaní zišiel zadnou časťou vozidla do priekopy vedľa cesty," uviedla okolnosti nehody polícia.

Skúška na prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila u Jozefa požitie alkoholu. Nameraná hodnota predstavovala 1,21 miligramu na liter vydýchnutého alkoholu, čo je v prepočte 2,52 promile. Vodiča obmedzili na osobnej slobode a bolo voči nemu vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM