Webnoviny - Svet

Otrava metylalkoholom sa potvrdila u štyroch Slovákov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) – Na Slovensku sa po Českej republike a Poľsku objavili prvé prípady otravy metylalkoholom.

V prípade, ktorý nastal u viacerých účastníkov rodinnej oslavy vo Veľkých Kapušanoch, sú potvrdené otravy u štyroch ľudí.

Vyšetrenie a odbery krvi podstúpilo na klinike infektológie celkom desať účastníkom oslavy, v šiestich prípadoch bol výsledok na prítomnosť jedovatého metylalkoholu negatívny.

Hospitalizovali osem ľudí, dvaja nemocničnú starostlivosť odmietli a podpísali reverz. Agentúru SITA o tom informoval Pavol Gazdič, námestník LPS pre nechirurgické odbory Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana v Prešove. Medzi prijatými pacientmi sú aj dve ženy.

Pozitívne výsledky sa zistili u štyroch mužov vo veku 40 až 60 rokov. Podľa Gazdiča stav hospitalizovaných ľudí nebol v čase prijatia dramatický. Nikto z nich neprišiel o zrak, večer boli všetci stabilizovaní a ich zdravotný stav sa do rána neskomplikoval.

V pondelok ráno pacientom opäť odobrali vzorky na kontrolné vyšetrenia, ktoré poslali do košického laboratória. Výsledky by mali byť známe okolo obeda. V priebehu dňa bude pokračovať liečba. Námestník Gazdič odmietol informovať, odkiaľ pacienti pochádzajú.

Podľa krajského policajného hovorcu Daniela Džobanika sa na oslavách podával aj tvrdý alkohol, ktorý si rodina kúpila z Českej republiky cez internet. Na podozrivú zásielku ich upozornili českí kolegovia v sobotu krátko pred polnocou.

Polícia kontaktovala muža, ktorý zásielku vybavoval a z dôvodu podozrenia, že mohlo ísť o problematický alkohol, vyhľadala účastníkov osláv a odporučila im lekárske vyšetrenie. Na súkromnej oslave sa malo zúčastniť viac ľudí, pravdepodobne všetci tento nebezpečný alkohol nepili. Polícia už metylalkohol v podozrivom nápoji potvrdila.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM