Webnoviny - Svet

Otvorili úsek cyklotrasy Bernolákovo - Ivanka pri Dunaji

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITABRATISLAVA 5. mája (WEBNOVINY) – Úsek cyklistickej trasy medzi Bernolákovom a Ivankou pri Dunaji dnes oficiálne otvorili pre verejnosť.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Iveta Tyšlerová. Ide o úsek s dĺžkou 3,104 km, ktorý je súčasťou cyklochodníka Humuliakovo – Senec. Celkové náklady na vybudovanie cyklistického úseku dosiahli 467 328 eur, projekt realizovali cez Operačný program Bratislavský kraj. Investorom bolo Združenie obcí Bernolákovo – Ivanka pri Dunaji na vybudovanie cyklistického chodníka.

Ako uviedla Tyšlerová celková dĺžka cyklotrasy z Hamuliakova do Senca je takmer 38 km. Patrí k hlavným cyklotrasám v oblasti Podunajska, napája oblasť na najznámejšiu a najfrekventova­nejšiu cyklistickú cestu v Európe – Dunajská cyklistická cesta z Čierneho lesa v Nemecku k Čiernemu moru v Rumunsku, ktorej celková dĺžka je 4 448 km.

Podľa starostu Bernolákova Ľubomíra Poóra je frekvencia cyklistov medzi obcami Bernolákovo a Ivanka pri Dunaji veľmi vysoká, preto ho teší, že sa tu vybudoval cyklochodník, vďaka ktorému sa zvýši bezpečnosť cyklistov a chodcov. Ako uviedol predseda BSK Pavol Frešo, cyklistický chodník pomôže aj turistickému ruchu v regióne, keďže chce, aby sa kraj stal medzinárodne vyhľadávaným miestom pre cykloturistiku. Zároveň doplnil, že rozvoj cyklochodníkov je jednou z hlavných priorít kraja aj v tomto roku.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM