Martin Sýkora Regióny

Pacienti v Starej Ľubovni majú jeden dôvod na radosť: V nemocnici pribudne ortopedická ambulancia

Nemocnica Poprad, a.s. otvorí v pondelok 9. mája novú ambulanciu, ktorá tu dlho absentovala. Pacienti museli za svojím ortopédom dochádzať.

Ilustračný obrázok k článku Pacienti v Starej Ľubovni majú jeden dôvod na radosť: V nemocnici pribudne ortopedická ambulancia
Zdroj: TASR

Od pondelka však už nemusia. Dobrou správou pre pacientov zo Starej Ľubovne a okolia je otvorenie novej ortopedickej ambulancie. Ide o krok v ústrety pacientom z tejto časti regiónu.

„Cieľom tejto aktivity je skrátenie času čakania na vyšetrenie, priblíženie sa pacientovi, zároveň odbremenenie pacientov od cestovania, čím sa v konečnom dôsledku znížia aj ekonomické náklady pre pacienta. Ortopedická ambulancia bude otvorená od pondelka do štvrtka, v čase od 13.00 do 18.00 hod. Nájdete ju na 1. podzemnom podlaží Pavilónu B, vľavo od chirurgickej ambulancie,“ informovala hovorkyňa Nemocnice Poprad, a.s. Sylvia Galajda. V ambulancii sa budú striedať lekári Ortopedického oddelenia Nemocnice Poprad, a. s.

„Poradie na vyšetrenie si môžete zabezpečiť zapísaním sa do poradovníka pred ambulanciou. V podobnom duchu pripravuje popradská nemocnica otvorenie ďalších odborných ambulancií špecialistov mimo mesta Poprad,“ informovala Galajda.

Nové ortopedické oddelenie bude umiestnené v Pavilóne B ľubovnianskej nemocnice na prvom podzemnom podlaží. Lekári ako aj sestry, ktorí budú ordinovať, budú z Ortopedického oddelenia Nemocnice Poprad, a.s.

Ilustračné foto: TASR

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM