Svet

Padal takmer osem kilometrov. Parašutista predviedol skok, aký nik pred ním

Luke Aikins doterajší rekord skoku z najväčšej výšky bez padáka. Americký parašutista svoj pokus previedol v Kalifornii.

Luke Aikins zo Spojených štátov amerických sa zaujímavým spôsobom zapísal do histórie. Ako prvý človek skočil z výšky 7620 metrov. Pre štyridsaťdvaročného adrenalínového nadšenca to bol viac-menej rutinná záležitosť, na konte má totiž už niečo vyše osemnásťtisíc zoskokov. Po tomto skončil v sieti o rozmeroch 30 krát 30 metrov v južnej Kalifornii.

PREČÍTAJTE SI: Analýza kvality života: Najlepšie sa žije v Európe, Slovensko však zaostáva!

Vyvrcholenie kariéry

Aikins sa zoskokom venuje už viac než štvrťstoročie, za ten čas si vyskúšal, ako je to skočiť z vyše dvoch stoviek miest v USA, Kanade, Havaji, desiatky ich absolvoval aj v Európe a Južnej Amerike. „Je to vrchol jeho kariéry,“ prezradil odvážlivcov hovorca Justin Aclin. „Zároveň predviedol svetový rekord v zoskoku z najvyššej výšky bez padáku či wingsuitu.“

„Som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo, pred zoskokom som bol ale poriadne nervózny,“ povedal natešený svetový rekordér. Ten pri svojom koníčku opakovane prišiel k mnohým odreninám a škrabancom, vážnejšie zranenia sa mu ale vyhýbajú. „Sú za tým roky driny, dôslednej prípravy. Skočiť z niekoľko kilometrovej výšky je, samozrejme, adrenalín a risk, ale môžete mi veriť, určite to s riskovaním nepreháňam a nikdy nerobím pokusy, keď nie je všetko na sto percent,“ hovorí.

Skok z takmer 8-kilometrovej výšky
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM