Webnoviny - Svet

Pálffy sa vracia po 4 rokoch do reprezentácie

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Hokejový útočník Žigmund Pálffy sa po štyroch rokoch vracia do slovenského reprezentačného tímu. Kapitán HK 36 Skalica si naposledy obliekol dres národného mužstva SR na majstrovstvách sveta 2005 vo Viedni. Pálffy bude figurovať v nominácii Jána Filca na nadchádzajúce prípravné zápasy s Českom a s Bieloruskom v Košiciach (15., resp. 17. decembra) a so Švajčiarskom v Spišskej Novej Vsi (19. decembra).

„So Žigmundom sme vo štvrtok absolvovali pracovné stretnutie, na ktorom sme dotiahli niektoré technické detaily o najbližšom programe a hovorili sme aj o kádri na nadchádzajúcu akciu. Nič mu nebráni v tom, aby sa k nám pridal už od začiatku sústredenia na východe Slovenska a absolvoval s tímom celú akciu. Hovorili sme aj o detailoch ďalšej prípravy smerom k zimným olympijským hrám vo Vancouveri,“ informoval agentúru SITA reprezentačný tréner Ján Filc.

Pálffy naposledy hral v slovenskej reprezentácii na svetovom šampionáte 2005 v Rakúsku. Na svojom konte má v najcennejšom drese 64 štartov, z piatich svetových šampionátov si priniesol dve medaily – zlato z Göteborgu 2002 a bronz z Helsínk 2003. Okrem toho na juniorských MS získal v roku 1991 ešte v drese bývalého Československa bron­z.

Slovenská hokejová reprezentácia sa najbližšie stretne v pondelok 14. decembra o 16.00 h v Košiciach. Tréner Ján Filc nomináciu na najbližšiu akciu oznámi v utorok 8. decembra.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM