Ilustračný obrázok k článku Počas návštevy pápeža Františka bude potrebná pomoc takmer 3000 dobrovoľníkov
Zdroj: TASR/AP

Počas návštevy pápeža Františka bude potrebná pomoc takmer 3000 dobrovoľníkov

Pápež František navštívi Slovensko 12. až 15 septembra.

Zo Slovenska
Zo Slovenska

Počas návštevy pápeža Františka bude potrebná pomoc takmer 3000 dobrovoľníkov

Pápež František navštívi Slovensko 12. až 15 septembra.

Ilustračný obrázok k článku Počas návštevy pápeža Františka bude potrebná pomoc takmer 3000 dobrovoľníkov
Zdroj: TASR/AP

Počas septembrovej návštevy pápeža Františka na Slovensku bude potrebná pomoc takmer 3000 dobrovoľníkov. Hľadajú ich do Šaštína, Prešova i Košíc.

Hláste sa vopred

Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom oficiálnej webovej stránky navstevapapeza.sk. TASR o tom informovali z Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS).

„Pomáhať budú s rozličnými činnosťami, podľa potreby. Väčšina sa zapojí do služby ešte pred samotnými podujatiami. Zaregistrovať sa je možné on-line len vopred, na mieste táto možnosť už nebude,“ spresnili z TK KBS. Podmienkou je splnenie určenej vekovej hranice a plná zaočkovanosť proti ochoreniu COVID-19.

Dobrovoľníkov bude možné spoznať podľa bieleho oblečenia. Je symbolicky prepojené s pápežom, ktorý má biely odev.

Ešte ich nie je dosť

V Bratislave hľadajú približne 1200 až 1300 dobrovoľníkov. Aktuálne sa ich prihlásilo približne 500. Pomáhať budú pri príprave záverečnej časti programu, ktorá bude 15. septembra v Šaštíne. Ide o svätú omšu, ktorú bude pápež František sláviť na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni – Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

V Košiciach potrebujú približne 600 až 700 dobrovoľníkov, aktuálne sa ich prihlásilo približne jedna tretina z tohto počtu (295).

„Budú prítomní na záchytných parkoviskách, železničnej a autobusovej stanici, príjazdových cestách k miestam stretnutia – na Luníku IX, Štadióne TJ Lokomotíva i priamo na miestach stretnutia v sektoroch. Pomáhať budú vo všetkých sektoroch, kde bude väčšia koncentrácia ľudí,“ uviedla TK KBS.

V Prešove hľadajú približne 1000 dobrovoľníkov, aktuálne majú zhruba 120. Dobrovoľníci budú pomáhať na záchytných parkoviskách, niektorí budú mať informačno-technické úlohy v jednotlivých sektoroch, veľa dobrovoľníkov je potrebných ako asistencia pri rozdávaní svätého prijímania, iní budú zabezpečovať úlohy v presscentre či pri usádzaní pozvaných hostí.

Pápež František navštívi Slovensko 12. až 15 septembra. Okrem Bratislavy zavíta aj do Prešova a Košíc, kde sa zastaví aj na rómskom sídlisku Luník IX. V posledný deň sa zúčastní na národnej púti v Šaštíne. Informáciu o pápežovej ceste na Slovensko potvrdili na začiatku júla.

Súvisiace články

Zdroj: TASR
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín