Aktualizované han Šport Ostatné športy

Slovenský reprezentant v cestnej paracyklistike Patrik Kuril získal na PH 2020 v Tokiu zlato v časovke v kategórii C4-5. Striebro vybojoval jeho krajan Jozef Metelka.

Ilustračný obrázok k článku PARÁDA v podaní slovenských paracyklistov: V olympijskej časovke získali dve medaily!
Zdroj: TASR/Miroslav Košírer

Slovenská výprava tak má v Tokiu na konte už päť medailí (2–1–1).

Kuril dosiahol najlepší čas na 32 km dlhej trati pod horou Fudži. Slovensko slávilo v časovke double, druhý skončil jeho krajan Metelka, ktorý tak skompletizoval svoju medailovú zbierku na PH 2020. Už predtým získal zlato v stíhacích pretekoch na 4000 metrov a bronz na pevnom kilometri.

Matelka má celkovo na konte už šesť paralympijských medailí, z toho tri najcennejšie.

Tretí skončil v utorkovej časovke Brit George Peasgood.

Slová Kučeru

Splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Karol Kučera zagratuloval reprezentantom v cestnej paracyklistike Patrikovi Kurilovi k zlatej a Jozefovi Metelkovi k striebornej medaile, ktoré získali v časovke v kategórii C4–5 na paralympijských hrách v Tokiu. Hovorí o fantastických výkonoch. TASR o tom informoval tlačový informačný odbor Úradu vlády SR.

„Dvojnásobnú radosť prežívame vďaka paracyklistovi Patrikovi Kurilovi, ktorý na 32 kilometrov dlhej trati zvíťazil v časovke C4–5, a za ním si prišiel do cieľa po ďalšiu medailu z paralympiády v Tokiu, tentoraz striebornú, Jozef Metelka,“ komentoval Kučera.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.