Webnoviny - Svet

Parádny finiš Evertonu proti Manchestru United

WEBNOVINY.SK

Foto: LONDÝN 11. septembra (WEBNOVINY) – V úvodnom sobotňajšom stretnutí 4. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League medzi Evertonom a Manchestrom United sa zrodila remíza 3:3, hoci hostia ešte v poslednej minúte riadneho hracieho času viedli zdanlivo bezpečným dvojgólovým rozdielom 3:1. Domáci však dokázali do konečného hvizdu streliť dva góly, v oboch mal prsty Austrálčan Tim Cahill. Najprv sám hlavou znížil a chvíľu nato nabil Mikelovi Artetovi na vyrovnávajúci presný zásah. Brankár slovenskej reprezentácie Ján Mucha ml. v službách Evertonu sedel na lavičke náhradníkov.

V dueli so strhujúcou koncovkou išiel vo vedenia práve Everton zásluhou Juhoafričana Stevena Pienaara. Hostia však ešte do prestávky stihli vyrovnať Darrenom Fletcherom a hneď po nej naklonil misky váh na stranu „červených diablov“ po centri Naniho stopér Nemanja Vidič. Keď v 66. min zvýšil bulharský útočník Dimitar Berbatov už na rozdiel dvoch gólov, zdalo sa byť rozhodnuté, ale napokon to neplatilo.

Zverenci Sira Alexa Fergusona, ktorý absolvoval jubilejný 700. duel na lavičke v Premier League, si nerozhodným výsledkom pripísali na svoje konto jeden bod a v tabuľke im patrí druhá priečka. Lídrom súťaže je Chelsea, ktorú zápas 4. kola ešte len čaká.

Výsledok úvodného sobotňajšieho stretnutia 4. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Everton FC – Manchester United 3:3 (1:1) Góly: 39. Pienaar, 90.+ Cahill, 90.+ Arteta – 43. Fletcher, 47. Vidič, 66. Berbatov, 36 556 divákov

Brankár Ján Mucha ml. (Everton) sedel len na lavičke náhradníkov.